Maltepe Escort

Hamile Kalma Şansını Neler Azaltıyor ?

Bebek sahibi olmak her çiftin hayali fakat bebek hayaline %92si hiçbir müdahale gerektirmeden kendiliğinden bebek sahibi olabiliyor iken %8i tedavi yöntemlerine başvurmak durumda kalıyor. Bu duruma ise yaşam alışkanlıkları ve bir takım sağlık sorunları neden olabiliyor.

Bebek sahibi olamayan çiftlerde hep kusurun kadından kaynaklandığını düşünmektedir. Oysa ki bu durum erkek için de söz konusu olabilmekte. Şayet ki bebek sahibi olmak istiyorsanız veya ilerisi için böyle bir düşünceniz var ise o zaman mutlaka yaşam alışkanlıklarınızı ve sağlık durumunuzu gözden geçirmelisiniz. Biz sizlere kısaca hamile kalma şansını azaltan sorunlar nelerdir onları anlatacağız.

Fazla kilolar:

Fazla kilolar vücutta yağ oranını %10 kat daha fazla artması demektir. Bu da östrojen miktarının artışına neden olarak yumurtlamayı bozmaktadır.

Aşırı zayıflık:

Aşırı zayıflık da tıpkı fazla kilolar gibi östrojen hormonunu olumsuz etkilemektedir. Çok zayıflık %10 kat yağ oranını düşürdüğünden dolayı yumurtlamaya engel olmaktadır.

Hormonal problemler:

Şeker hastalığı, trioid hastalığı ve prolaktinoma gibi rahatsızlıklar yumurtlama üzerinde olumsuz etkiler yaratarak normal yumurtlamayı bozmaktadır.

Bağışıklık sistemi ile ilgili rahatsızlıklar:

Örneğin lupus yumurtlama üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadır.

İlaç tedavileri:

Geçici de olsa kısırlığa sebebiyet veren ilaçlar antibiyotik, ağrı kesiciler ve antidepresanlardır.

Çevresel etkenler ve iş yerinde maruz kalınan olumsuz maddeler:

İş ortamının çok fazla sıcak olması, radyasyon, elektromagnetik veya kimyasal ortamların olması hamile kalma riskini düşürmektedir.

Cinsel yol ile bulaşan hastalıklar:

Gonore ve klamidya gibi hastalıklarla bulaşan bakteriler tüp kanallarının kapanmasına neden olmaktadır. Şayet tedaviniz yapılmış ise tüplerinizin açık veya kapalı olduğuna baktırmalısınız.

Endometriozis veya miyom:

Bu gibi rahim için gelişen hastalıklar hamileliği engellemektedir.

Alkol, aşırı kahve ve sigara kullanımı:

Sigara ve alkol hamileliği başlıca engelleyen alışkanlıklardan biridir. Her ne kadar az tüketilse veya içilse de sigara ve alkol gebeliği engelleyen en önemli faktörlerdir. Kahve tüketirken ise günde 2 fincandan fazlasını tüketmemeye özen gösterin.

One Ping

  1. Pingback: Hamile Kalma Şansını Neler Azaltıyor ? | Havari

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.