Maltepe Escort

Hamile Kalmak İçin En Uygun Zaman Nasıl Belirlenir?

Bebek sahibi olmak isteyenler için hamilelik olgusunun oluşabilmesi için bazı faktörler etkilidir. Tüm faktörler sağlandığı halde hala hamile kalınamamasının nedeni sağlıklı bireyler söz konusuysa zamanlama olabilir. Bu nedenle bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin en çok merak ettikleri soruların başında hamile kalmak için en uygun zaman nasıl belirlenir? gelmektedir.

Hamilelik için uygun zamana karar vermek için anne adaylarının yumurtlama döneminin bilinmesi gerekmektedir. Çünkü hamilelik olayının bayanların yumurtlama dönemleriyle yakından hatta doğru orantılı bir ilişkisi bulunmaktadır. Bu durum oldukça biyolojik bir olaydır. Elbette ki, kadın yumurtlamalı ki erkeğin spermleri geldiğinde döllenme olayı gerçekleşebilsin.

Kadınların yumurtlama periyotları adet dönemlerinin başlangıç tarihinden sonraki 10-15 gün arasıdır. Bu nedenle yapılan araştırmalarda en iyi hamile kalma zamanının adetin başladığı günden sonraki 12, 14 ve 16. günlerdir. Sözü edilen günlerde cinsel ilişkiye girmek ya da bebek yapmayı denemek hamile kalma olasılığını oldukça arttırmaktadır. Ancak, bu günlere uyuyorsunuz, korunmuyorsunuz ve sürekli cinsel ilişkiyi deniyorsunuz fakat 6 aydır hala gebe değilseniz ciddi bir problem olabileceğini düşünerek bir doktora başvurmanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.