Maltepe Escort

Hamile Kalmanıza Yardımcı Olacak Yiyecekler

Hamile kaldığınız zaman nelerin yenilip nelerin yenilmemesi gerektiği konusunda pek çok kural olduğu bilinmektedir.Peki ama gebe kalmak için neler yenilmeli ? Gerçekten yediğiniz gıdaların bebek oluşumu üzerinde etkisi olabilir mi ? Elbette mümkün.Bu soruların cevabı niteliğinde gebe olma şansınızı arttıracak  yiyecekleri günlük yemek listenize eklemenizde büyük fayda olacaktır.Bunlar ;

Fasülye : Fasülye doğurganlığı arttıran sihirli yiyeceklerden biridir. Harvard School of Public Health’de hamile kalmaya çalışan 19.000 kadın üzerinde yapılan araştırmalar sonucuna göre yüksek oranda hayvansal protein tüketmekte olan kadınların %39’unda infertilite (kısırlık) yaşanmakta olduğu gözlenmiştir.Ancak daha çok bitkisel protein tüketen kadınlarda bu sorun daha az olarak gözlenmiştir. Fasülye tüketmeyi sevmiyorsanız ; nohut,mercimek ve fındık tüketmeniz halinde yüksek oranda bitkisel protein sağlamış olursunuz.

Dondurma : Yazın vazgeçilmezi olan mutluluk kaynağı yaşasın ! Evet doğru duydunuz dondurma da hamilelik oranınızı arttırmakta ! Öyle düşük kalorili veya buzlu dondurmalar değil tabi ki ! The Nurses Health Study’e göre günde 1 veya 2 porsiyon süt ve süt içeren yiyeceği ( örneğin dondurma ! ) tüketmiş olmanız yumurtlama oranınızı arttırarak yumurtlama kapasitenizi korumuş olacaktır. Harvard School of Public Health,MD,asistant professor Jorge E. Chavarro’nun araştırmalarına göre sütten yağı kaldırırsanız sex hormonlarının dengesini ve dolayısıyla yumurtlama döngüsünü de olumsuz etkilemiş olursunuz.Bu nedenle yağsız veya az yağlı süt tüketmenizi çok fazla tavsiye etmemektedir.

Yapraklı Yeşillikler: Ispanak,roka,marul,brokoli,kıvırcık,pırasa ve diğer koyu yapraklı yeşillikler yüksek miktarda folat içermektedir. Folat B grubu bir vitamin olmaktadır ve yapılan çalışmalar yumurtlamayı arttırıcı etkisi olduğunu göstermektedir.Salatanızı eşinizle paylaşmalısınız,çünkü erkeklerin de yüksek miktarda folat alması spermlerin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.