Maltepe Escort

Hamile Kalmayı Kolaylaştıracak İpuçları – 2

İstatistiklere hergün yüzlerce yeni doğumlar yansısa da, bebek sahibi olmak pek çok çift için hala zorlayıcı, mucizevi bir olaydır. Hamile kalmayı kolaylaştıcak ipuçları yazımınızın ilk bölümünü burdan okuyabilirsiniz.

Stresten Uzak Durun

Stresli bir hayat ne kadar çaba harcasanız da, sağlıklı bir cinselliğe izin vermez. Belirli bir rutin yakalayabilseniz de, stres yumurta ve spermlerin döllenmeye elverişli halde kalmasını önler.

Sağlıklı Cinsellikle İlgili Daha Fazla Bilgi Edinin

Sizin için hamile kalmaya en elverişli günleri, en elverişli saatleri, hatta elverişli mevsimleri öğrenmeye, anlamaya çalışın. Bu hem bedeninizi tanımanıza hem de yaşam kalitenizi artırmanıza yardımcı olur.

Vajinal Kullanımı Olan (dezenfektanlar gibi) Kimyasalları Bırakın

Araştırmalar kullanılan vajinal spreylerin, deodorantlı tamponların, gliserin içeren ürünlerin, yağların hamile kalma şansını azalttığını kanıtlamıştır. Spermleri öldüren bu tür maddelerin kullanımdan uzak durulması gerekiyor. Hatta ilişki sonrası hemen duş alınması bile hamilelik şansını azaltıyor.

Erkeklerin Tırmanış ve Bisiklet Sürme Gibi Aktiviteleri Bırakması

Pelvisi çok fazla zorlayıcı alıştırmalar ve egzersiz yapmak, ereksiyon problemine sebep olduğu için, erkeklerin bu tip aktiteleri yapmaya bir süre ara vermeleri gerekebilir.

Cinselliği Bir Görev Olarak Görmeyin

Cinselliği bir zorunluluk, bir görev olarak görmek genel olarak performans düşüklüğüne sebep olur. Çiftlerin birbirine yaklaşımına da yansır. Bu aynı zamanda ihtiyaç duyulan hormon seviyesinin yakalanmasını güçleştirir.

Doğru Birleşme Pozisyonlarını Bulun

Aslında doğurganlığa etki edebildiği kanıtlanmış, doğru bir birleşme pozisyonu olduğu söylenemez. Spermlerden, canlı kalmayı başarabilenlerin uterusa ulaştığı bu süreçte, iyi olanın kazandığı bir süreç yaşanır. Ulaşabilen spermlerin 72 saat hayatta kaldığı bu 1,5 günün sakin geçmesi, koşulların beklenmedik bir şekilde değiştirilmemesi gerekir.

Doğurganlığa Olumlu Etkisi Olan Besinleri Diyetinize Ekleyin

Bakla, kabak çekirdeği, tahıllar, somon balığı gibi gıdalar hamile kalma şansınızı artıracak gıdalardır. Sadece yumurtlamanın kaliteli olması, sperm kalitesi gibi dikkati çeken şeyler değil, anne adayının bir hamileliğe hazır olması açısından bütüncül olarak sağlığın ve bağışıklık sisteminin güçlü oluşunun önemi vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.