Maltepe Escort

Hamile Kalmayı Kolaylaştıracak İpuçları

Bebek sahibi olmak pek çok çiftin günün birinde gerçekleştirmeyi planladığı, uzun zaman hayalini kurduğu özel bir şeydir. Ancak uygun zamanın geldiğini düşündüğünüzde, hamile kalmak hemen mümkün olmayabilir.

Hamile kalmanızı kolaylaştırmak için, genel olarak yaşam tarzınıza, beslenme alışkanlıklarınıza, bebek sahibi olmak istediğiniz yaş aralığına önem vermeniz gerekir.

Yumurtlama Günlerinizi Takip Edin

Kadınların hamile kalabildikleri günler, yumurtlamanın gerçekleştiği günlerdir. Adet bitiminizden sonraki 9-14. Günler arasında yumurtlama gerçekleşir. Rahme ulaşan spermlerin de canlı kalma süresi 72 saattir. Bu günlerde hamilelik gerçekleşebileceği için, uygun koşullardaki birleşmeyi bu günlere denk getirin.

Sağlıklı Beslenin

Vitamin ve minerallerin alınması, taze meyve ve sebze tüketimi, günde 2-2,5 litre su tüketimi, folik asid ve omega 3 bakımından zengin gıdalar sağlıklı bir diyette olması gerekenlerdir. Sağlıklı beslenmeniz, uygun zamanda yaşanan birleşmenin hamilelikle sonuçlanmasına ciddi anlamda etki eder.

Doğru Kilo Aralığında Olmaya Özen Gösterin

Fazla şişman olmak da, fazla zayıf olmak da hamile kalma şansınızı azaltır. Boy kilo indeksine göre, yaşınıza uygun kilo aralığında kalmaya özen gösterin.

Sigarayı Bırakın

Sigara bağımlılığının doğruganlık şansını %50 oranında azalttığı son araştırmalarda yansıyan sonuç. Eşiniz de düzenli sigara kullanıyorsa, aynı şekilde etkileri sperm sağlığına ve sayısına yansıyacaktır. Hamile kalmanız halinde bile bebeğin sağlık durumu, sigara kullanılmaması halinde daha iyi bir seviyeden başlayacaktır.

Kafeinsiz Yiyecek ve İçecekler Tüketin

Kafein tüketimi doğurganlık şansını azaltan bir etkendir. Çay, kahvenin içinde bulunan tein, kafeinin yanı sıra, besinlerde gizli olarak bulunan kafeine de dikkat etmelisiniz.

Alkolden Arının

Alkol doğurganlığa ve cinselliğe olumsuz etki eden alışkanlıklardan biridir. Türüne göre vücuttan atılması zaman alabilen alkol, döllenme şansını azaltır, yok edebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.