Maltepe Escort

Hamileler Aşırı Sıcaklarda Nelere Dikkat Etmeli ?

Uzmanlar yaz aylarından özellikle hamileleri daha çok uyarıyorlar dikkat etmeleri konusunda. Çünkü hamileliğin ilerlemesiyle birlikte ödem artışı, kilo, ve vücut ısısının artışıyla birlikte akciğer kapasitesi yetersiz kalmaktadır. Ve bu nedenle hamilelerin yaz aylarında çok fazla dikkat etmeleri gerekmekteler.

Uzmanlar yaz aylarında hamilelerin açık renkli ve ince kıyafetleri tercih etmelerini söylüyorlar. Zorunlu olmadığı sürece öğlen 11 ile akşam üzeri 16.00 saatleri arasında dışarı çıkmamalarıdır. Hamilelerin mutlaka yaz aylarında yüksek faktörlü güneş koruyucularından yararlanmaları gerektiği konusundan uyarıyorlar uzmanlar. yaz sıcaklarında su ihtiyacı daha çok artacağından dolayı günlük 10 bardak su içmeleri gerekmektedir. Şayet ki aşırı sıcak var ise yada egzersiz yapıyor ise o zaman günlük 15 bardak su tüketilmesi gerekmektedir. Böylece hamileliğin ilk aylarında çoğunlukla karşılaşılan hipertansiyonun da önüne geçilmiş olunur.

Tuzlu ve az yağlı yiyecekler:
Gebelikte beslenme oldukça önemli bir konudur ve yaz sıcaklarında nasıl ki su tüketimi önemli ise beslenmeniz de çok önemlidir. Yaz aylarında yaz sebzelerin ve meyvelerin bol miktarlarda bulunmasında faydalanarak onları bol miktarlarda tüketmelisiniz. Tabii ki protein tüketiminizi de ihmal etmemelisiniz. Süt, et yoğurt ve peynir gibi. Mide sorunları yaşıyor iseniz veya mide sorunları yaşamak istemiyorsanız mutlaka az ama sık beslenmeye özen göstermelisiniz.

En ideali yüzme sporu:
Esasen uzmanların anne adaylarına önerdiği ve onlara oldukça iyi geldiği söylenen uzmanlar tarafında sabah erkenden yüzmektir. Ancak ülkemizde her anne adayını sabah erkenden yüzmeye gidecek imkana sahip olamadığından dolayı sabah erken saatlerinden tempolu olarak yürüyüşlere de gidebilirler. Günlük olarak ılık su ile duş almak hamileleri yaz sıcaklarında epeyce rahatlatacaktır. Ancak duş sonrası her yerinin iyice kurulandığından emin olunmalıdır. Vajina da akıntı veya idrar da yanma gibi şikayetlerinizi olur ise mutlaka ertelemeden hekime gitmenizde fayda var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.