Maltepe Escort

Hamilelere Kış Beslenmesi Önerileri

Hamilelik döneminde enerji, demir ve vitamin – mineral yönünden dengeli beslenme kadar bağışıklık sistemini güçlendirici besinlerin tüketilmesi de önemlidir. Özellikle kış aylarında hamilelikte beslenme önerileri verilecekse bağışıklık sistemini güçlendiren ve hastalıklara karşı koruyan besinler mutlaka listeye eklenmelidir. Peki, bu besinler hangileri ve gebelere ne gibi faydalar sağlıyor, hamilelere kış beslenmesi önerileri başlıklı yazımızda detaylarıyla öğrenebilirsiniz.

hamilelere-kis-aylarinda-beslenme-programi

hamilelere-kis-aylarinda-beslenme-programi

Kış beslenmesinde bağışıklık sistemini güçlendiren 6 besin mutlaka beslenmenizde yer almalıdır. Bu altı besinden ilki şüphesiz ki sarımsaktır. Sarımsak içeriğinde bulunan antibiyotik maddeler ve kükürtlü maddeler hamileleri ilaçsız bir şekilde hastalıklara karşı korumaktadır. Bunun dışında kivi C vitamini içeriği bakımından hamilelerin kış aylarında enfeksiyonlardan korunmaları ve drenç kazanmaları için aslında en güzel meyvedir. Bunun dışında turunçgillere beslenmede mutlaka yer verilmeli C vitamini seviyeleri mümkün olduğunca yükseltilmelidir.

Hamilelikte nar tüketimine ayrı bir yer ayrılması gerekmektedir. Çünkü narın içindeki bileşenler sadece bağışıklığı arttırmakla kalmayıp aynı zamanda kansere karşı da korumaktadır. Diğer yandan narın sindirim sistemini düzenleme, kan şekerini düzenleme ve dolaşım problemlerini ortadan kaldırma gibi sağlıklı etkileri de bulunmaktadır. Bazı kaynaklarda ve yapılan araştırmalarda hamilelerin fazla nar tüketmemesi gerektiği vurgulanmaktadır. Bu nedenle hamileler günde bir nardan ya da 1 bardak nar suyundan fazlasını tüketmediği takdirde narın herhangi bir zararının kesinlikle olmadığı bilinmektedir. Azı karar çoğu zarar atasözü bu konuda da geçerlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.