Maltepe Escort

Hamilelere Yaz Sıcaklarından Korunma Önerileri

Yaz sıcakları herkes için oldukça zor geçerken hamileler için bu durum daha da güçtür. Çünkü hamilelik ile birlikte progesteron hormonu yükselmektedir ve bundan dolayı da hamile kadınların daha çok sıcağı hissetmeleri normaldir. Yeteri miktarda su tüketmeyen gebelerde baş dönmeleri ve halsizlik sık olarak görülmektedir.

1- Yaz mevsiminin bol sulu sebze meyvelerde tüketmeye özen göstermelisiniz. Ayriyeten ise bol miktarda su tüketmelisiniz.
2- Serinlemek için içeceklerinize buz ekleyebilirsiniz.
3- Aşırı sıcaklarda sık olarak duş alın. Duş almadan evvel ise buzdolabınıza havlunuzu koyun ve duştan sonra bu soğuk havlu ile kurulanın. Şayet ki tatilde iseniz sık olarak eklem yerlerinizi ayaklarınızı soğuk su ile yıkayın.
4- Gebeliğiniz süresi boyunca sizi daha çok terletecek ve sıkacak kıyafetler giyinmeyin. Özellikle de sentetik ve sıkan kıyafetlerinizden uzak durun.
5- Yanınızdan hiçbir zaman küçük bir el fanı veya yelpaze ayırmayın
6- Yaz sıcaklarında mutlaka ayaklarınızın nefes alabileceği ayakkabıları seçin. Örneğin; sandalet, açık ayakkabılar veya terlik gibi
7- İçeriği nane veya Okaliptus ile hazırlanmış ve suyla yapılmış serinleticileri yanınıza alarak dışarda serinleyebilirsiniz.
8- Hamileler için özellikle serin alanlar çok tercih edilen alanlar olduğundan dolayı klima veya fan kullanabilirsiniz.
9- Kavurucu sıcaklarda mutlaka buzdolabına ufak havlular koyun. Böylece ihtiyaç duyduğunuzda buzdolabından havlunuzu çıkarıp boynunuza ve yüzünüze soğuk kompres uygulayarak serinleyebilirsiniz.
10- Buzdolabında muhafaza ettiğiniz meyve yada sebze kabuklarını yüzünüze koyarak serinleyebilirsiniz.
11- Ev kıyafetlerinizi mutlaka pamuklu kumaşlardan tercih etmelisiniz. Böylece ev içerisinde hem rahat olursunuz hem serinlersiniz.
12- Özellikle de 12 ile 3 arasındaki saatlerde asla güneşe çıkılmamalıdır. Şayet ki bronz teni seviyor iseniz bile yine de yüksek faktörlü güneş koruyucularını kullanmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.