Maltepe Escort

Hamileliğimi Nasıl ve Ne Zaman Açıklamalıyım?

Hamilelik kadar, hamileliğinizi öğrendikten sonra yakınlarınıza açıklamak da heyecan vericidir. Özellikle ilk hamilelikte tamamen yeni bir duygu olan, ebeveyn olma telaşı hem anneyi hem de babayı sarar. Duruma alışmak ve hamilelik sürecine daha kolay adapte olmak için, bebek beklediğinizi açıklayarak sevdiklerinizin yanınızda olmasını isteyebilirsiniz.

Hamile Olduğunuzu Eşinize Söylemek

Hamile olup olmadığınızı öğrenmek üzere test sonuçlarını beklerken, eşiniz yanınızdaysa, bu haberi almak büyük bir mutluluğu paylaşmanıza sebep olur. Özellikle planlanan hamileliklerde, eşler her aşamada birbirlerine destek vermeye çalıştıkları için, olumlu sonucu öğrenmek bir ödül gibidir.

Çocuk sahibi olma fikrinin konuşulmadığı birlikteliklerde şok etkisi yaratan bir açıklama olsa da, ilişkiyi bir üst aşamaya taşıyacağı için, bebek beklediğinizi en kısa sürede açıklamanızda fayda vardır.

Beklediğiniz, ancak eşinizin bilmediği pozitif sonuçları haber verirken, özel bir yemek hazırlayabilir ya da sizin için özel olan bir yere davet edebilirsiniz. Neticede bu anı ömrünüz boyunca unutmayacağınız için, özenli ve hazırlanmış olmak istemeniz en doğal hakkınız.

Bu tip organizasyonları abartılı buluyorsanız, pozitif test sonuçlarının fotoğrafını eşinize göndererek ya da baba olduğunu ima eden bir hediye olarak, küçük bir sürpriz de yapabilirsiniz.

Bebek Beklediğinizi Ailenize Açıklamak

Bebek beklediğinizi öğrenmek aileniz için de oldukça büyük bir haberdir. Özellikle ilk torunlarda aile uzun yıllardır sizden bir bebek haberi almayı bekliyordur.

Bebek beklediğinizi ailenize haber verirken bir yemek düzenlemeniz, aileleri çağırarak, bu haberi eşinizle birlikte ailelerinizle paylaşmanız, hem kalıcı bir anı, hem de büyüyen aileyi birleştiren bir etkinlik olacaktır.

Hamileliğimi Nasıl Açıklamalıyım?

Hatta bugüne özel kartlar ya da küçük hediyelerle günün tarihini özelleştirebilirsiniz. Büyükanne veya büyükbaba olacaklarını belirttiğiniz notlarla, vereceğiniz küçük hediyelerin, bu mutlu haberi uzun zamandır bekleyen aileleriniz için ne kadar paha biçilemez olacağını tahmin edebilirsiniz.

Bebek Beklediğinizi Öğrendikten Ne Kadar Sonra Bunu Açıklamalısınız?

Aslında bu size kalmış. Bebek beklediğinizi öğrendikten sonra yapmanız gereken sağlıklı ve dengeli bir hayat sürdürmek. Bunu engelleyen şeyler varsa temponuzu gözden geçirmek. Gerekli kontrollere düzenli giderek, bebeğinizin sağlıklı gelişimi için üstünüze düşenleri öğrenmek ve uygulamak.

Bu açıdan bakıldığında, özellikle eşinize yeni bebek haberini en kısa süre içinde vermenizde fayda var. Çünkü hamileliğin vücudunuzda yarattığı değişimler henüz gözle görülür olmasa da, siz hissedeceksiniz ve eşinizin desteğine eskisinden daha fazla ihtiyacınız olacak. Ailelerle ve arkadaşlarla bebek haberini paylaşma zamanı ve biçimi de sizin ve eşinizin birlikte karar vereceğiniz şeyler. Hamilelik sürecine eğlenceli bir başlangıç olarak kullanabileceğiniz fırsatlar.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.