Maltepe Escort

Hamileliğin Vücuda Faydaları Nelerdir?

Hamileliğin vücudunuza bir çok faydası mevcuttur ! En büyük sonucu şahane bir varlığı kucağınıza alıp onu dünyaya tanıştırmanız tabi ki. Ama bilin ki vücudunuz için bambaşka iyi yönleride var hamile kalmanızın.

1- Çikolata kistini geriletmektedir : Çikolata kisti olarak bilinen endomestriozis,özellikle yumurtalıklar ve tüpler olmak üzere tüm batın için yüzeylerini tutabilmekte olan bir kist çeşitidir.Yol açtığı yapışıklık,tüplerle yumurtalıkların ilişkisini bozmaktadır ve yumurta kalitesini olumsuz etkilemektedir.Böylece hamileliği zorlaştırmaktadır,ağrılı adetlere yol açtığı gibi ağrılı cinsel ilişkiye de yol açmaktadır.Hastalık hamilelik gibi adet görülmeyen dönemlerde gerileme göstermektedir.

2-Ağrılı adetli günlere güle güle  ! : Doğumdan sonra er ya da geç yeniden adet görmeye başlanılacaktır.İyi haber şu ki menstruel kramp ve ağrıları doğumdan sonra daha da hafifletmektedir.Hatta hamilelik ve doğumdan sonra artık ağrılı adet sorunlarınızın tamamen ortadan kalktığını söyleyen kadın sayısı oldukça çoktur.

3-Kanser riskini azaltmaktadır : Yapılan araştırmalara göre hamileliğin meme ve yumurtalık kanserlerine karşı koruyucu etkisi olduğu görülmektedir.Hamilelik sayısındaki artma ve ilk doğumun erken yaşta olması sebebiyle bu koruyucu etki belirginleşmektedir.Üç aydan uzun emzirme de kanser riskinde azalma ile ilişkilendirilmektedir.Hamilelikte yumurtlamanın duraksamasından yola çıkan hipotezlerden birisi,yaşamları boyunca daha az yumurtlayan kadınların meme ve yumurtalık kanseri risklerinin azalacağının bilinmesidir.Diğer bir hipoteze göre ise hamilelik ve emzirme dönemi geçirmeyen kadınlarda meme kanseri riski artmaktadır.

4-Migren atakları azalmaktadır: Yapılan araştırmalarda hamileliğin baş ağrılarının önemli bir sebebi olan migren ataklarını frenlediği ve daha seyrek görülmesine sebep olduğu saptanılmaktadır.Hamilelikten sonra atakların sıklığı çoğunlukla eski haline dönmektedir.Doğum sonrası dönemde ise baş ağrılarının şiddet ve süresinde daha çok duraksamalar yaşanabilmesi mümkündür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.