Maltepe Escort

Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Hamilelik konusunda kadınların en çok merak ettiği konuların başında hamilelik belirtileri nelerdir? Sorusunun cevabıdır. Bunu bazı kadınlar ilk çocuklarında tecrübesizlikten merak ederken, bazı kadınlar kulaktan dolma bilgilerin ne kadar doğru olduğunu merak ettikleri için, bazıları da doktora gitmeden önce aşağı yukarı hamile olup olmadığını tahmin etmek için merak etmektedir. Sebep her ne olursa olsun hamileliğin belirtileri olduğu doğrudur, ancak bu belirtiler tek başına yeterli olmamakla birlikte kesin olarak gebeliğin belirlenmesi için doktorun yaptığı testlere ihtiyaç vardır. Belirtileri sıralayalım.

Adet Kanamasının Olmaması: Hamileliğin en önemli belirtilerinden bir tanesi de adet kanamasının gecikmesidir. Bayanlar ilk olarak hamile olabileceklerinden adet gecikmesi yaşadıklarında süphelenmektedirler. Ancak adet gecikmesi bazı hastalıklarda da görüldüğünden tek başına bu belirti bir kadına hamilesin demek için yeterli değildir.

İdrarla İlgili Şikayetler: Gebeliğin gelişimiyle birlikte idrar yollarına baskı arttığı için hamile anneler ilk dönemlerde idrar problemleri yaşamaktadır. Bu nedenle sık idrara çıkma gibi problemler hamilelik belirtisi olabilmektedir.

Bulantı ve Kusma Şikayetleri: Hamile bayanın vücudunda yaşanan değişikliklerden dolayı ilk dönemlerde bulantı ve kusma şikayetleri görülmektedir. Vücutta bulunan değişimlere en iyi tepki şekli olan bulantı iyi bir hamilelik belirtisi olabilmektedir.

Tüm bu belirtiler dışında hamilelik belirtileri arasında yorgunluk, göğüslerde değişiklikler ve hassasiyet artışı, fetal hareketlenmenin başlaması, deride pigmentasyonun artması ve vajinada bulunan mukozada renk değişimleri şeklinde sıralanabilmektedir. Saydığımız bu belirtilerin hiç birisi tek başına kesin hamilelik olmamakla birlikte, birkaç tanesinin bir araya gelmesi hamile olma konusunda süphe yaratmaktadır. Kesin sonuç için ilk olarak evde test yapıldıktan sonra tam kesinlik için ise hastanede kan testi yapılmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.