Maltepe Escort

Hamilelik Döneminde Babaların Yapması Gerekenler

Hamilelik dönemi sadece anneler için değil baba adayları içinde oldukça özel bir süreçtir. Anneler kadar babalara da gerek dünyaya gelecek bebekleri, gerekse de bebeklerini dünyaya getirecek eşleri için yapılaması gerekenler bulunmaktadır. Öncelikle babalar bu süreci anlayışlı olarak ve ellerinden geleni yaparak atlatmalıdır. İlk kez baba oluyor olsanız dahi hamilelik sürecinde babaların yapması gerekenler listesini okuduğunuzda tecrübeli babalar kadar başarılı olacaksınız.

–Öncelikle en az anne kadar baba da bebekle ilgili her konuda sorumluluk üstlenmelidir. Alışverişten tutun bebeğin her türlü ihtiyacının karşılanmasında baba da anneyle birlikte hareket etmelidir.

–Babalar da anneler kadar çocuk gelişimi, sağlığı, hamilelik ve doğum konularında bilgi edinmeli ve her fırsatta eşinin en büyük yardımcısı olmalıdır.

–Anne karnında dahi olsa bebeğinize dokunmaktan sakınmayın. Her ne kadar çok küçük olsa da size olan ilgisinin bu dönemde başlayacağını unutmayın.

–Bebeğinizle anne karnında dahi iletişim kurun, onunla konuşun ve onunla sesle yapabileceğiniz oyunlar oynayın.

–Eşinizin hamilelik sürecinde çok hassas olduğunu aklınızdan çıkarmayıp olabildiğince hem maddi hem de manevi olarak destek olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.