Maltepe Escort

Hamilelik Döneminde Bebekle İletişim

Günümüzde bebeklerin daha anne karnındayken algılarının geliştiği ve bizi anlamaya başladığı bilinen bir gerçektir. Yapılan araştırmalarda gergin bir hamilelik geçiren bayanların bebeklerinin ileride daha kendiyle barışık ve mutlu bebekler olduğu, aksi takdirde ise psikolojik rahatsızlıkların ortaya çıktığı net bir şekilde ortaya koyulmuştur. Aynı şekilde hamilelik sırasında anne ve babanın bebekle kurduğu iletişim de ileri ki dönemlerde çocuğun psikolojik yaşamında etkili olmaktadır. Peki, hamilelik döneminde bebekle iletişim nasıl olmalıdır?

1-) Bebeğinizle konuşun

anne-karninda-bebeginizle-konusun

Doğru bilinenin aksine bebekler anne ve babanın konuşmalarını daha anne karnındayken duymaktadır. Duymakla kalmayarak onları kaydetmekte ve biriktirmektedir. Hamile annenin yanında sürekli kötü şeylerin konuşulması anne karnında konuşmaları duyan bebeği rahatsız etmekte ve ileride de sorunlu bir çocuk olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle bebeğim beni anlamaz demeden onunla annesi ve babası olarak güzel şeyler konuşmalısınız. Bulduğunuz her fırsatta anne karnındaki bebeğe iyi şeyler anlatın.

2-) Ona hoş müzikler dinletin

hamilelik-doneminde-bebekle-iletisim-muzik-dinletin

Anne karnındaki bebeği rahatlatan ve onunla iletişime geçmenizi sağlayan bir diğer yöntem de bebeğe müzik dinletmektir. Rahatlatıcı müzikler dinleyin ve minik bebeğinizin de duyup rahatlaması ve en önemlisi de anne babadan güven alması için müziğe yakın bir yerde oturun.

3-) Baba olarak varlığınızı hissettirin

anne-karnindaki-bebekle-babanin-iletisimi

Henüz doğmamış olsa da anne karnındaki bebekler de babalarının sesini duyduklarında rahatlar ve kendisini güvende hisseder. Bebekle iletişimin doğru bir şekilde oturtulması için babanın devreye girebileceği en doğru zaman hamilelik dönemidir. Babalar bebeklerine güzel masallar anlatabilir ya da anne karnına eğilerek bebeğe sevgi sözcükleri fısıldayabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.