Maltepe Escort

Hamilelik Nezlesine Ne İyi Gelir ?

Nezle, vücudun üşütmesiyle baş gösterir. Ardından burun boşluklarının kuruması, kaşınması, burun akması, aksırmayla devam eder. Bu belirtilerin yanında hafif ateş, baş ağrısı, kırıklık yapan bir hastalıktır. Nezle, doğal tedavi yöntemi ya da ilaçlarla tedavi edilebilen bir hastalıktır.

Anne adayları nezleye karşı nasıl önlem almalı ya da bu hastalığa yakalandılarsa nasıl bir tedavi şekli belirlemeleri gerekir?

Hamileler nezleye karşı önlem almaları için soğuk ya da değişen havalara uygun giyinmek ve beslenmek gerekir. Ancak anne adayı ,nezleye yakalandıysa ilk aşamada burun tıkanıklığı sıkıntı verici olabilir. Hamilelerin üçte birinde nezle, grip gibi hastalıklar olmaz. Fakat, bu rahatsızlıkta burun tıkanıklığı daimi olarak baş gösterir ve bu rahatsızlığa ‘hamile nezlesi’ ya da ‘hamilelik riniti’ adı verilir. Hamile nezlesinin nedeni, östrojen hormonunun burun dokularının içerisinde şişmesiyle burun salgı artışını tetiklemesidir. Bunun dışında, vücuttaki kan dolaşımının artması ve kan damarlarının genişlemesiyle burun mukozası şişer ve bu tür durumlar hamilelik nezlesine neden olur.

Genellikle bu hastalık, hamileliğin son ayında ya da ilk 2 ayda ortaya çıkar. Ancak bu rahatsızlığı doğum sonuna kadar yaşayanlar da vardır.

Bu hastalıkta anne adayını en çok rahatsız eden durum burun akıntısıdır. Hamilelik rinitine yakalanmış anne adayı, uyurken nefes almakta zorlandığı için ağızdan nefes almak zorunda kalır. Bu durum boğaz kuruluğu, öksürüğe yol açar. Bunun sonucunda kalitesiz bir uykuya neden olur. Uyurken başın yükseltilmesi, burundaki tıkanıklığı kısmen engeller. Daha kalıcı bir çözüm için, bol sıvı tüketilmesi, sıcak banyo yapılması, buhar soluması bu durumu engellemeye yardımcı olur. Bunun yanında yürüyüş, hafif egzersizler yapmak da hamileye iyi gelir. Ancak anne adayı tozlu, dumanlı havalardan uzak durmalı; serin ve temiz havalarda yürüyüşünü gerçekleştirmelidir.

Tuzlu su spreyleri ,burun mukozasını büzüştürerek burunu temizlemeye yardımcı oldukları için çok faydalıdır. Ayrıca, burun girişini genişleten bantlar da hava girişini arttırdıkları için tıkanıklığın önlenmesine yardımcı olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.