Maltepe Escort

Hamilelik Sırasında Cinsellik Güvenli mi?

Normal bir hamilelik süreci geçiren kadınların büyük bir kısmı, hamilelik süresince, cinsel hayatını normal bir şekilde sürdürebilir. Bununla birlikte hamileliğin belirli bir döneminde ya da tamamında cinsel ilişkiden kaçınmanız gereken durumlar olabilir. Durumunuzu değerlendirmesi ve gerekli yönlendirmeleri yapması açısından, düzenli olarak muayene olduğunuz doktorunuzdan size uygun tavsiyeleri almanızda fayda vardır.

Cinsel ilişkiye engel olabilecek herhangi bir komplikasyonunuz bulunmuyorsa, son haftalara kadar cinsel hayatınızda belirgin bir değişiklik olmayacaktır.

Hamilelik Sırasında Cinsel İlişki Bebeğe Zarar Verir mi?

Hayır. Hamile bir kadın cinsel birleşme yaşadığında, anne karnındaki bebek zarar görmez. Amniyotik kese ve uterusun güçlü kasları bebeği korur. Rahim ağzını tıkayan mukus, bu sırada bebeğin enfeksiyon kapması riskini önler.Cinsel ilişki sırasında penis, vajinanın ötesine geçemez, bebeğe ulaşması durumu söz konusu değildir.

Hamilelikte Cinsellik

Cinsel İlişkiye Girmek Doğumu Tetikler mi?

Hayır, normal bir hamilelik sürdürüyorsanız, düşük riskiniz yoksa ya da tekrarlayan düşük geçmişiniz yoksa, cinsel ilişki doğum zamanını öne çekmez. Cinsel uyarılma ya da orgazm, erken doğuma sebep olacak şeyler değillerdir. Orgazm sırasında rahimde oluşan hafif kasılmalar, geçici ve zararsızdır.

Hamilelik döneminde cinsellik ile ilgili anne adaylarının hisleri ve yaklaşımları farklılık gösterebilir. İlk üç ayda göğüslerde aşırı hassasiyet oluşurken, hamileliğin tümünde bedensel değişimler ilişkiye yansıyabilir. Bazı kadınlar bu değişimlerle birlikte normal hayatlarına devam ederken, bazıları hassasiyetin artması nedeniyle cinsellikten uzak kalmayı tercih edebilirler.

Bu dönemde kurulan ilişkilerin cinsel tatminden ziyade, fiziksel ve duygusal yakınlık ihtiyacıyla gerçekleştiğinin bilinmesinde fayda vardır. Tam bir ilişki yaşanamasa da, annenin geçiş döneminde, fiziksel yakınlığa ihtiyacı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.