Maltepe Escort

Hamilelik Sonrasında Karın Ne Zaman Eski Haline Döner?

Genelde ilk bebeğini bekleyen anne adayları doğumdan sonra karınlarının hemen eski hale döneceğini zannederek öyle olmadığını gördüklerinde hayal kırıklığına uğrar ve moralleri bozulur. Hatta bazı bayanlar bu durumun hiç eski haline dönmeyeceğini düşünerek bunalıma dahi girebiliyor. Aslında karın eski haline dönüyor ancak ona süre tanımanız ve sabırlı olmanız gerekiyor.

hamilelik-sonrasi-gobek-nasil-duzelir

hamilelik-sonrasi-gobek-nasil-duzelir

Genellikle doğum yapan bayanlar arasında hamilelik boyunca çok kilo almaktan kaynaklı karının bu denli büyüdüğü düşünülmektedir. Aslında bu durum çok yanlıştır çünkü fazla kilo almak karnın bu denli genişlemesini sağlamaz. Bebek 9 aylık gelişimi boyunca hem karın kaslarını hem de rahmi genişletmektedir. Hal böyle olunca da doğum sonrasında da bu karındaki genişleme kısa sürede geçmez, 6 aylık hamile görüntüsü karında bir süre daha kalır.

Hamilelik boyunca karında oluşan genişleme hamilelik öncesi kilo, yaş ve yaşam koşullarına göre değişse de genelde en geç 3-4 aya toparlanma olmaktadır. Karın asla eski haline dönmez bir elastiklik ve sarkma kalır görüşü de yine yanlış görüşler arasında yerini alır. Tabi ki eski haline döner ancak bayanların bu süreci hızlandırmak için spor yapmaları ve beslenmelerine de oldukça dikkat etmeleri aynı zamanda emzirmeyi ihmal etmemeleri gerekmektedir. Hamilelik sürecinde yapılan spor ve yoga faaliyetlerinin de karın sarkmalarının daha kısa sürede geçmesi konusunda büyük faydası bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.