Maltepe Escort

Hamilelik Vücudu Nasıl Değiştirir ?

Hamilelik dönemi genel olarak kadınları bazı etkenler dolayısı ile korkutabilir. Bu etkenlerin en başında ise kilo gelebilmektedir. Çocuk için kilo alımı, kadınların gözünde büyüyebilir. Ancak dengeli beslenme ve yanı sıra spor ile bu durum çözülebilir. Peki, genel olarak hamilelik dönemi içerisinde vücutta ne gibi değişiklikler ortaya çıkar?
Hamilelik dönemi genel olarak vücutta değişiklik yaratmaktadır. Bu da içinizde büyüyen bir insan olduğu için gayet doğal karşılanmalıdır. Öncelikle karnınızda oluşan bir büyüme ile vücudunuz değişecektir. Daha sonra ise göğüslerinizde büyüme olacaktır. Bu durum da daha çok sütünüz içindir. Süt oluşumu ile beraber göğüslerinizin büyümesi ve bu bağlamda da hassaslaşması gayet normal bir durumdur. Adet olamadığınız için hamilelik dönemi sonrasında şişkinlik hissetmeniz de normal bir durum olarak karşılanmalıdır.

Genel olarak bakıldığı zaman kilo alımı gözle görülür düzeyde gerçekleşen bir değişikliktir. Bunun yanı sıra iştahınızın açıldığını a görmek mümkün olan değişiklikler arasındadır. Bazı solunum sistemi değişiklikleri, diyafram ve kaburgada bazı değişiklikler de meydana gelmektedir.

Kan basıncını düşmesi de olabilen değişiklikler arasındadır. Bu bağlamda genel olarak nefes alışverişleriniz düzenli olmalı ve bu konuya özen göstermelisiniz. Bakıldığı zaman bu durumda olan anne adayları bayılma ya da tansiyonun düşmesi ile karşılaşabilir.

Mide bölümünde bazı yanmalar ve akabinde gelişen reflü de bu sıralamaya dahil edilebilir. Safra taşı da gebelik döneminde oluşma ihtimali artabilir. Hormonsal değişiklikleri de unutmamak gerekir.
Genel olarak bakıldığı zaman gebelik döneminde oluşan değişiklikler gayet doğal karşılanmalı ve bu bağlamda bakıldığında anne karnında olan bebeği düşününce yeni bir insanı taşımak da bazı değişiklikleri beraberinde getirecektir. Cilt üzerinde oluşan çatlaklar ya da izler de görülen farklılıklar arasında yer alabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.