Maltepe Escort
Hamilelik Yogası ile Doğumu Kolaylaştırın

Hamilelik Yogası ile Doğumu Kolaylaştırın

Kadınların belki de en özel dönemlerinden biri hamilelik dönemleridir. Hem hormonlarda hem de fiziksel olarak vücutta birçok değişiklik görülür. Aynı zamanda bu süreci daha az yorularak ya da kolay bir biçimde atlatabilmek her anne adayının hayalidir. Malumunuz zaten bulantı, ağrı ve birtakım fiziksel zorlanmalar yaşanır.

Bu stresi ve zorlanmayı atmak için de çeşitli yollar vardır. Bunlardan biri de yoga egzersizidir.
Yoga, her bireyin yapabileceği hareketlerden oluşan egzersiz modellerinden oluşur. Hamilelik döneminde de spor yapmak çok önemlidir. Zaten uzun zaman hareketsiz kalındığından arada bir bu hareketleri uygulayarak hem vücudunuzdaki ağrıları azaltabilir hem de doğumunuzu kolaylaştırabilirsiniz. Hamilelik dönemindeki yogada hem nefes almayla ilgili teknikler uygulanır hem de birtakım hareketler ve duruşlar sergilenir. Yoga hareketlerini hamileliğin ilk ve son dönemlerinde yapabilmek mümkündür.

Yoga sayesinde hem bebeğinizle aranızdaki bağ kuvvetlenir hem de vücudunuzu daha iyi tanırsınız. Doğru nefes alma tekniklerini öğrenebilir, duruş bozukluğundan kaynaklanan ağrı ya da kramplardan kurtulabilirsiniz.

Hamilelik yogası sayesinde doğumunuz da kolaylaşır. Şöyle ki düzenli olarak yoga yaptığınızda karın bölgeniz çalışır ve daha güçlü hale gelir. Bunlar da uzun vadede sizi doğum sürecine hazırlar. Doğum kanalı daha da yumuşar ve bebeğin geçiş yolu açılmış olur. Normal doğum yapacaksanız bu tekniklerden yararlanabilir, kaslarınızı kuvvetlendirebilirsiniz. Sezaryen düşünüyorsanız bile yoga hareketlerinin sizi rahatlatıcı ve kuvvetlendirici etkilerinden faydalanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.