Maltepe Escort

Hamilelikte Ağırlık Çalışmanın 5 Eğlenceli Faydası

Hamilelikte ağırlıklarla çalışmayla ilgili pek çok kulaktan dolma bilgi vardır. Ağırlık kaldırmak hamileliği tehlikeye sokan, bebeğe zarar verecek bir aktivite olarak algılanır. Ancak uygun ağırlıklarla çalışmak sanılanın aksine oldukça faydalıdır. Sağlıklı ve zinde kalmak için ağırlıkla çalışma bebek bekleyen kadınlar için uygun bir egzersizdir.

1 . Daha Sağlıklı Bir Bebek İçin Ağırlık Kaldırmak 

Doğum öncesi egzersizler bebeklerin daha sağlıklı olmasını sağlar. Yapılan araştırmalar hamileliği süresince egzersiz yapan annelerin doğum sırasında daha az zorlandıklarını, hastanede kalma sürelerinin daha kısa olduğunu ortaya koymuştur. Daha az komplikasyonla karşılaşan annelerin, düşük yapma ihtimallerinin azalması, doğum sırasında daha az acı hissetmeleri de hamilelikte ağırlık çalışmalarının diğer katkılarıdır.

2 . Ağırlıklarla Çalışmanın Bebeğe Faydaları 

Bebekler de annelerinin ağırlık çalışmalarından faydalanırlar. Hayatlarının geri kalanında kardiyovasküler problemlerine karşı daha dayanıklı olurlar. Kan damarları daha güçlü olur. Beyin gelişimleri daha hızlı olur. Doğum sırası stresinden daha az etkilenirler.

3 . Daha Az Ağrı ve Rahatsızlık Hissi

Eğer bir eğitmen eşliğinde ve doğru teknikleri kullanarak ağırlık kaldırma egzersizlerine devam ederseniz, ağrı ve rahatsızlık hissi oluşmaz. Teknik kullanarak yapılan egzersizler, doğum sırasında çekilen ağrının azalmasına yardımcı olur.

Pelvik eğimi sırt ağrılarının azaltılmasına yardımcı olur. Plank egzersizleri de doğum sırasında yaşanan sırt ağrılarını azaltır.

4 . Vücudunuzu ve Zihninizi Güçlendirin

Doğum sırasında hem anne hem de bebek stresli dakikalar yaşar. Ağırlık egzersizleri aslında anneyi doğum sırasında zorlu final etkinliğine hazırlar.

Hamilelikte ağırlık kaldırma egzersizleri ve nefes egzersizleri ile hem vücudunuzu zinde tutar hem de kendinize olan güveninizin yerine gelmesini sağlar. Vücut ve zihin yeterince hazırlanmış olduğunda stresle başa çıkmak daha kolay olacaktır.

5 . Doğumu Kolaylaştırmak

Doğum annenin ve bebeğin en çok zorlandığı aşamadır. Anatomik özelliklere ve özel durumlara göre süresi uzayabilir.  Tüm süreç boyunca odaklanmanın ve dayanma gücünün maksimum oranda kullanılmadı gerekir. Bunun için annenin doğum öncesinde egzersiz yaparak vücudu etkin şekilde kullanabilir hale gelmesi önemlidir. Ağırlık kaldırma egzersizleri, kasların etkinliğini artırdığı için doğumu kolaylaştırıcı etki yaratır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.