Maltepe Escort

Hamilelikte Arı Poleni Tüketmek Güvenli mi?

Arı poleni yüksek besin değeri nedeniyle tavsiye edilen besinler arasındadır. Tüketmeyi seviyor ya da bebeğinizin de bu besinden faydalanmasını istiyorsanız, hamilelikte arı poleni tüketmenin güvenili olup olmadığını düşünüyorsanız, bu yazımızdan ihtiyaç duyduğunuz bilgileri bulabilirsiniz.

Beslenme uzmanları hamilelikte arı poleni tüketimi konusunda fikir birliği içinde değiller. Bazı beslenme uzmanları sonuçları tam olarak bilinmediği için, hamilelikte arı poleni tüketimini önermiyorlar. Yapılan araştırmalarda arı poleni farklı anne adaylarında farklı etkiler gösterdiği için, seçim ve deneme anne adayının tercihine kalmış durumda.

Arı poleninin karnınızda gelişmekte olan bebeğiniz için zararlı olup olmadığı konusu ise annenin hissettiği değişimler ile doğru orantılı. Alerjik bir bünyeniz varsa hamilelikte arı poleni tüketmemeniz öneriliyor. Ancak herhangi bir alerjiniz yoksa, günlük tüketimde herhangi bir yan etki gözlemlemiyorsanız, arı poleni anne adayları için oldukça faydalı bir besin.

Arı Poleninin Faydaları;

Hipertansiyon Riskini Azaltır

Arı poleni kanı temizlemeyi sağlar. Beyine hücrelerine oksijen iletimini sağlar. Hamilelik boyunca yüksek tansiyon riskini azaltır. Gebelik depresyonunu, stres ve yorgunluğu önler.

Gelişim Problemlerinin Üstesinden Gelir

Fetüsteki gelişim problemlerinin üstesinden gelir. Beyin gelişimini ve fetüsün sinir sisteminin gelişmesine yardımcı olur.

Besin Eksikliklerini Tamamlar

Hamilelik sırasında tüketilen arı poleni tüketiminin bir diğer faydası da mineral ve vitamin eksikliklerini tamamlar. Arı poleni proteinler, mineraller, amino asitler açısından zengindir.

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirir

Antioksidonlar bakımından zengin olan arı poleni, anne adayının bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu sırada fetüsün gelişimine etkide bulunmaz. Anne adayı soğuk algınlığı, nezle gibi hastalıklara karşı korur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.