Maltepe Escort

Hamilelikte Ayakkabı Seçimine Dikkat

Hamilelik döneminde anne adaylarının yaşadığı önemli sorunlardan bir tanesi de fazla kilolardan dolayı ayakların çabuk yorulması ve ödem, şişme gibi oluşumlar nedeniyle ayakların irileşmesidir. Bu nedenle hamile bayanlar genelde ayak ağrısı çekmekte ve özellikle fazla ayakta durmak zorunda kaldıklarında sorunlar yaşamaktadır. Hal böyle olunca da ayakkabı seçimi bir hayli önem kazanmaktadır. Özellikle ayakların rahat etmesini sağlayacak ve rahatlatacak özel üretilen modellerin tercih edilmesi önerilmektedir. Peki, hamile bayanlar ayakkabı seçerken nelere dikkat etmeli?

  1. Hamile bayanlar ayakkabı seçerken en çok ayakkabının ayağına uygunluğuna, rahatlığına ve ayağın hava almasını sağlayan doğal deri malzemeden üretilmiş olmasına dikkat etmelidir.
  2. Olası ödemleri önlemek ve var olan ödemlerin de ayağı rahatsız etmemesi için hamile bayanların yumuşak tabanlı, geniş, ayağı sıkmayan modelleri tercih etmesi gerekmektedir.
  3. Düz modeller hamileler için en uygunu olsa da topuğun şıklık olduğunu düşünerek vazgeçemeyenler hafif topuklu modelleri tercih edebilir. Ancak topuk işi abartılmamalıdır.
  4. Özellikle gebelik ilerlediğinde iliklenen ya da bağcıklı modeller tercih edilmemelidir. Çünkü karnı çok irileşen anneler için bu tip ayakkabılar kullanım güçlüğü yaratır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.