Maltepe Escort

Hamilelikte Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Besin Önerileri

Hamilelik elbette bir hastalık değildir. Ancak zorlu bir yolcukta olduğunun farkında olan anne adaylarının, bu süreci mümkün olan en iyi derecede güçlü olarak geçirmeleri gerekir. Hamilelik sırasında vücudunuz sert bir değişim geçirir, bu değişime uyum sağlamak isterken, bünye zorlanabilir. Sağlığınızın tehlikeye girmemesi için, bağışıklık sisteminizin güçlü olması gerekir.

Bağışıklık sisteminin bu dönemde desteklenmeye ihtiyaç duymasının bir sebebi de, anne karnındaki bebeği, vücudun yabancı hücreler olarak algılamasıdır.

Hamilelik Döneminde Bağışıklık Sistemini Güçlendirecek İpuçları;

Bağışıklığı Artıracak Yiyecekler Tüketin

Günlük beslenmenizde yeşil sebzelere, taze meyvelere, narenciye ve sarımsağa yer verin. Kırmızı et, tavuk, yumurta, keten tohumu yağı, süzme peynir, fındık ve tohum gıdaları hamileliğiniz boyunca yeterli miktarda tüketmeye özen gösterin. Bu gıdalarla A, B6, B12, C, D vitamini ve diğer mineralleri sağlar. Tüm bunlar hamilelikte bağışıklık sistemini güçlendirmede gerekli olan gıdalar ve vitaminlerdir.

Gereksiz Gıdalardan Kaçının

Araştırmalar abur cubur yemenin, özellikle bu dönemde zarar verici olduğunu ortaya koyuyor. Zaten zayıflamakta olan bünyenin, bu dönemde gereksiz besinler yüzünden fazladan çalışması, vücudun ihtiyacı olacak son şey bile değildir.

Daha Fazla Su İçin

Yeterli miktarda su içtiğinizden emin olun. Detoks için en ideal araç olan su, bu dönemde vücudun daha fazla ihtiyaç duyduğu bir şeydir. Ayrıca bol su içerek daha iyi görünmeyi de garanti etmiş olursunuz.

Takviyelerden Faydalanın

Vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineral miktarının arttığını daha önce söylemiştik. Beslenme ile bu vitamin, mineral ihtiyacını karşılamaya çalışabilirsiniz. Ancak yeterli gelmeyebilir, bu durumda takviye almayı ihmal etmeyin.

Egzersiz Yapın

Bu dönemde bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra, egzersiz yapmaya ihtiyacınız olur. Düzenli egzersizler, doğuma hazırlanmanıza yardımcı olur. Uygun egzersiz programı için, doktorunuza danışın.

Stresten Uzaklaşın

Hamileliğin erken döneminden itibaren, stresten uzak durmanız ve bebeğinizi de stresten uzak tutmanız gerekir. Hamilelikte stresten uzak durmak için yoga, meditasyon, masaj gibi yöntemlerden birinden veya birkaçından faydalanabilirsiniz. Kitap okumak, moralinizi yüksek tutacak müzikler dinlemek, yazmak gibi sizi rahatlatacak aktivitelerle meşgul olabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.