Maltepe Escort

Hamilelikte Cilt Çatlakları Olmaması İçin Öneriler

Hamilelik dönemi bir hayli sıkıntılı geçebilen bir dönem olarak bilinmektedir. Özellikle vücutta oluşan değişiklikler ile bir hayli strese sokabilen ve ne yapacağınızı bilemediğiniz bir dönem olabilmektedir. Bu dönemde özellikle kilo alımları ve cilt üzerinde oluşan bazı çatlaklar can sıkıcı olabilmektedir. Hormonsal değişiklikler ve bunun akabinde kilo değişimleri özellikle cilt çatlaklarına yol açabilmektedir. Bunun için öncelikle spor önemli bir yer tutmaktadır. Hamilelik dönemi içerisinde yürüyüş yapmak ve hareket etmek oldukça önemli bir unsurdur. Bu bağlamda bakıldığı zaman bebeğin sağlığı açısından da bir hayli yararlı olan spor vücudunuz için de faydalı olacaktır.

Hamilelik dönemi içerisinde ve hamilelik dönemi sonrasında cilt üzerinde çatlakların oluşmaması için bazı öneriler de bulunmaktadır. Bu önerilerin en başında ise az önce de bahsettiğimiz gibi spor gelmektedir. Bunun yanı sıra her şeyin başında gelen su içmek bu bağlamda da büyük önem taşımaktadır. Su tüketimini artırmak her zaman için vücuda yararlı olan bir etkendir. Beslenme faktörü de bu bağlamda önemli bir etken olarak karşınıza çıkacaktır. Beslenme konusunda dikkat etmek ve hamile olduğunuz için iştahınızın açılmasını da göz önünde bulundurarak fazla kalori içeren besinler yerine daha kalorisi düşük ve proteini fazla olan besinler tüketmelisiniz.

Genel olarak bakıldığı zaman hamilelik dönemi boyunca alınan kilolar ya da hamilelik sonrasında verilen kilolar ile cilt üzerinde bazı lekeler oluşabilir. Bu lekeler daha çok hassas ciltlerde oluşmaktadır. Önlemek için beslenme, su tüketimine dikkat etmek de işe yarayan diğer önerilerdir. Bir de spor yapmak bir hayli yararlı olacak etkendir. Nemlendirici kullanmak da bir hayli işe yarayan bir etken olacaktır. Cilde göre nemlendirici seçmek de bu bağlamda önemli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.