Maltepe Escort

Hamilelikte Diş Beyazlatmak Güvenli mi?

Hamilelik 9 ay gibi uzun bir süre yaşam biçiminizi neredeyse tümüyle bu sürece ve bebeğinizin gelişimine göre ayarlamanız gereken bir dönemdir. İstenilen hamileliklerde bile anne adayları yeterince hazırlık yapmamış olabilir. Bununla birlikte belirli periyodlarda rutin olarak tekrarladığınız bakımlar ile ilgili de aklınızda soru işaretleri olabilir.

Diş beyazlatma da hamilelik döneminde güvenli olup olmadığı konusunda tereddüte düşeceğiniz konular arasında yer alabilir. Diş beyazlatma, teknik olarak ele alındığında dişi beyazlaştırmak ve parlatmak için kullanılan bir tekniktir. Kullanılabilecek 2 çeşit diş beyazlatma tekniği bulunmaktadır. Diş kliniklerinde yapılan beyazlatma işlemi ya da beyazlatma cihazları ile evde yapabileceğiniz uygulamalardan biri tercih edilebilir. Her iki teknikte de, farklı oranlarda peroksit kullanır. Bu teknikler diş beyazlatmada etkin olsa da, dişte dehidrasyona sebep olabilir ve diş yüzeyinde hassasiyet bırakabilir.

Hamilelikte Diş Beyazlatma Güvenli midir?

Teknik açıdan bakıldığında hamilelikte diş beyazlatma güvenli değildir. Bunu destekleyecek yeterli sayıda vaka olmasa da, hamilelik gibi, hem annenin hem bebeğin sağlığına maksimum özenin gösterilmesi gereken bir dönemde, risk oluşturabilecek bir durumdur.

Ağartıcı ürünlerin içinde bulunan peroksit doku hasarına sebep olacak bir kimyasaldır. Beyazlatıcı diş macunlarında da aynı şekilde peroksit kullanımı yaygındır. Hamilelikte tercih edeceğiniz diş macununu seçerken, içeriğindeki kimyasalları kontrol etmenizde fayda vardır. Kullandığınız diş macunun bir miktarını ya da kalıntılarını yutma riskiniz her zaman vardır. Düzenli kullanımda, vücutta birikme yapabilen bu kimyasal, risk oluşturur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.