Maltepe Escort

Hamilelikte Düşük Belirtileri Nelerdir ?

Hamilelik dönemi boyunca bazı sorunlar ile karşılaşılması gayet normal bir durumdur. Bu sorunların başında ise en fazla üzen nokta bebeğinizi sağlık ile beklerken düşük yapılmasıdır. Bu konu bir hayli olumsuz ve pek tabii anne adayları için karşılaşılmak istenilmeyen bir durumdur. Peki, genel olarak bakıldığı zaman düşüğün belirtileri nelerdir?

Öncelikle sağlıklı bir bebeğinizin olduğuna emin olmalı ve bu bağlamda kontrollerinize de düzenli olarak gitmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Bebeğinizin 24 hafta öncesinde düşmesi, erken düşük olarak bilinmektedir. Bu düşük çeşidi en fazla görülen düşük çeşididir. Genel olarak ise bebeğin kromozom sayısı ile ilgili oluşan sorundan kaynaklanmaktadır. Düşüklerin en fazla görülen nedeni ise yaş faktörüdür.

Düşüğün en önemli nedenleri arasında ise karın bölgesinde oluşan şiddetli ya da sıkça oluşan ağrılardır. Bu ağrılar sonucunda düşük gerçekleşebilir. Bunun yanı sıra vajinadan gelen akıntı da düşük belirtisi arasında sayılabilir. Bu akıntılar genel olarak oluşabilir fakat bazı durumlarda aşırıya kaçabilmektedir. Gebeliğinizin ilk aylarında bazı lekeler oluşabilir. Bu lekelenmeler düşük olmayabilir. Bu bağlamda hamilelik dönemi içerisinde vajinada bazı ufak tefek kanamalar da yaşamanız normal bir durumdur. Şüphelendiğiniz bir lekelenme gördüğünüz zaman derhal doktorunuz ile görüşmeniz doğru bir karar olacaktır.

Düşüğün bir belirtisi de anne adayında görülen ateş, halsizlik ya da bulantıdır. Şiddetli bir şekilde gelen ateş ve halsizlik akabinde derhal doktora başvurmalısınız. Sırt ağrıları da bir hayli düşük belirtisi olarak görülebilir. Bu dönem içerisinde ağır kaldırmamak ve ağır işler yapmamak önemlidir.

Genel olarak bakıldığı zaman şiddetli bir şekilde oluşan ağrılar ya da kanamalar düşük belirtilerinin en fazla görülenleri arasındadır. İlk 20 hafta içerisinde böyle durumlar başınıza geldiğinde ve düşük yapmaktan şüphe ettiğiniz durumlarda doktorunuza başvurmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.