Maltepe Escort

Hamilelikte Emniyet Kemeri Kullanımı Güvenli mi?

Hamileliğiniz ilerledikçe karnınız büyüdüğünden, sağlık ve güvenlikle ilgili sorularınız da artar. Hamilelikte emniyet kemeri kullanımının güvenli olup olmadığı da bu sorulardan biridir.

En kısa ve net haliyle bu sorunun cevabı “Evet”tir.

Hamilelikte Emniyet Kemeri Kullanımı 

Hamileliğinizin hangi aşamasında olduğunuza bakılmaksızın, seyahat ettiğiniz sürece emniyet kemeri kullanımı zorunluluktur.

Bu hem sizin hem de karnınızda gelişmekte olan bebeğinizin güvenliği ve sağlığı açısından şarttır. Olası bir sarsıntı veya çarpışma anında her ikinizi de korumanın tek yoludur. Emniyet kemerini taktığınızda özellikle son aylarda rahatsız hissedebilirsiniz ya da bunun bebeğinize zarar verip vermeyeceği endişesi taşıyor olabilirsiniz.

Aslında emniyet kemeri doğru bir biçimde bağlandığında, karnınıza oldukça küçük bir miktarda baskı yapar. Doktorunuz emniyet kemerinizi takmamanız gerektiğini reçete etmediği sürece emniyet kemeri kullanmamak bir suçtur.

Emniyet kemerinin amacı sizi olası bir kaza durumunda güvenli pozisyonda tutmaktır. Anne karnında gelişmeye devam eden bebek, amniyotik sıvı içindedir, bu nedenle bebeğinizin kullandığınız emniyet kemerini hissetmesi bile çoğu zaman mümkün olmaz.

Hamilelikte Emniyet Kemeri Kullanırken Güvenlik Kuralları 

Emniyet kemerini amacına uygun olarak, güvenliği sağlamak için doğru takılması, kemerin alt kısmının karnın ve bel hizasının aşağısından takılması gerekiyor. Omuz üzerinden geçirilen kısmını ise göğüslerin arasından geçecek şekilde ve karnı dışarıda bırakacak şekilde bağlamak dikkat edilmesi gereken diğer bir detay.

Eğer hava yastığı olan bir araçla seyahat ediyorsanız, koltuğunuzu olabildiği kadar arkaya yaslayın. Hava yastığı olan araçlarla seyahat eden anne adaylarının büyük bir kısmı, olası bir sarsıntı ya da kaza sırasında haca yastıklarının kendilerine zarar vereceğini düşünür. Ancak teknik olarak sürücüyü ve yolcuyu korumak için tasarlanmıştır. Hava yastıklarını açık bırakmanız, güvenliği artırmak için uzmanlarca önerilen bir sistemdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.