Maltepe Escort

Hamilelikte Gaz Yapan Yiyecekler

Hamilelik dönemi oldukça hassas bir dönem olduğu için gebeler sık sık gaz problemi yaşamaktadır. Gaz problemleri hamilelerin oldukça rahatsızlık yaşamalarına neden olmaktadır. Bu nedenle beslenme bu dönemde fazlaca önem taşımaktadır. Konuyla ilgili en güzel beslenme önerilerinden birisi de hamilelikte gaz yapan yiyeceklerden uzak durmaktır. Peki, bu yiyecekler nelerdir? Konuya açıklık getirelim.

Gebelikte en çok gaz problemi yaşanmasına neden olan yiyecekler aslında normalde de gaz yapan yiyecekler olmasına rağmen hamilelik döneminde anneler daha hassas bir süreçte olduğundan normal insanlara göre daha fazla problem yaşanmaktadır. Tüketildiğinde gaz yapan sözü edilen yiyecekler mercimek, fasülye, nohut gibi kuru baklagiller; brokoli, lahana, karnabahar gibi lahanagiller ve son olarak da soğan şeklinde sıralanabilmektedir. Bu yiyecekleri hamilelerin tüketmesi sınırlı ve kontrollü olmalıdır.

Hamilelikte Gaz Sorunundan Korunmak İçin Beslenme Önerileri

1-) En önemlisi yiyeceklerin az az ve sık şekilde ayarlanan öğünlerde alınmasıdır. Beslenmenin en az üç ana 2 ara öğünde yapılması gerekir.

2-) Gaz problemine neden olduğu için hızlı yemek yemeden kaçınılmalıdır.

3-) Yukarıda saydığımız gaz sorunu yapan yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak durulmalı, tüketmek gerekirse de az tüketilmelidir.

4-) Gaz problemlerinden korunmanın bir başka yolu da bağırsak hareketlerini arttırmaktır. Bunun en iyi yolu da lifçe zengin beslenmek ve düzenli yürüyüş yapmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.