Maltepe Escort

Hamilelikte Hangi Epilasyon Yöntemi Uygun?

Kadınların kişisel bakımında önemli bir yere sahip olan epilasyon, hamilelik döneminde de en fazla ihtiyaç duyulan şeylerden biridir. Hatta hamileliğe bağlı olarak istenmeyen tüylerde bir artış yaşandığı da olur. Bu artış hamilelik dönemine özgüdür ve doğumdan sonra eski haline döner.

Son yıllarca sıklıkla tercih edilen lazer epilasyonu ışık kullanılarak geliştirilen bir teknolojidir. Bu özelliğiyle anne karnında bebeğe zararı olan diğer ışınlarla mukayese edilsede, bir x ışını olmadığı için zararlı değildir. Genellikle hamilelik tespit edildikten sonra tercih edilmediği için, yeterli miktarda istatistik olmadığı düşünülmediktedir.

Hamilelikte lazer epilasyonu yaptırmanın herhangi bir olumsuz durum gözlenmemiş olmasına karşın, cilt bakım uzmanları ilk 3 ay içersinde önermemektedir. Lazer epilasyonu bölgesel olarak uygulanabildiği için, yüzde, kol ve bacaklarda güvenle kullanılabilir. Röntgen ile mukayesesi söz konusu değildir.

Hamilelikte uygun olup olmadığı tartışılan diğer bir epilasyon türü ise iğneli epilasyondur. Kıl köklerini yok etmek üzere doku altına yapılan uygulamada iğneler kullanılır. Hamilelik döneminde zararının olmadığı düşünülmektedir. Yine de uzmanlar bu tür epilasyonu da hamilelik sonrasına ertelemeyi önermektedir.

Hamilelik Süresince Ağda ve Jilet

Hormon dengesinde yaşanan değişim kılların çoğalmasına sebep olmasının yanı sıra, kıl köklerinde hassasiyet oluşmasına da sebep olabilir. Normal zamanlarda ağdanın herhangi bir türünü tercih edenler bu dönemde biraz sıkıntı yaşayabilir. Anne ve bebek sağlığı açısından ağda yapmak hiçbir risk taşımaz. Geçici sürelerde jileti tercih edenlerde olabilir. Hijyenik koşullara daha fazla özen gösterilerek yapılabilir.

Hamilelikte Epilasyon Aleti Kullanılabilir mi?

Evet, klasik epilasyon yöntemleri arasında yer verilen elektrikli epilasyon aletlerinin hamilelik süresince kullanılmasında herhangi bir sıkıntı yoktur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.