Maltepe Escort

Hamilelikte İshal Tedavisi

Hamilelik süresince çeşitli hastalıklar mikroorganizmalarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle sosyo-ekonomik-kültürel durum şartları çok fazla elverişli değil ise hastalıklara her türlü açıksınız demektir. Çünkü bir hastalığı engellemek önce eğitim ve bilgilendirmeden başlar. Hiç doktora ulaşamamış köyde yaşayan gebe hamile adaylarını düşünecek olursak bu durum onlar için geçerli bir sebeptir.

Köy yerlerinde hatta kırsal kesimlerde halk doğadan ihtiyacını direk olarak karşıladığı için market ve raf ürünlerine ihtiyaç duymazlar. Tarlada ekilip biçileni tüketirler. Tabi bu tarla ve organik ürünler zaman zaman çeşitli hastalık yapan mikroorganizmaları üzerinde taşırlar. Ağız yolu ile bulaşan hastalıkların başında ishal gelir. Bu hastalığı oluşturan mikroorganizma besinlerin iyi yıkanmaması eşyaların kaynatılmaması veya çok kalabalık alanlarda bulunma sürecinde anne adayında görülebilir. Bir haftayı geçen ishallerde çok fazla sıvı kaybı meydana gelir. Anne adayı bunun bilincinde ise sıvı kaybını yerine koymak için sürekli su ve sıvı takviyesi  yapması gerekir. Eğer doktoruna ulaşamıyorsa yine en yakın sağlık ocağına giderek kan ve gaita tetkiklerini yaptırmalı ishalin tedavisine başlamalıdır.

Çoğu anne adayı ilaç kullanımının bebeğe zararı olduğunu düşünerek doktora gitmekten çekinir. Ancak teknoloji geliştikçe ilaçlar ve sağlık sektörü de gelişiyor.Çeşitli ilaçların anne adayları için de kullanım formu piyasaya sürülmeye başlandı.Bu tabiî ki hekim önerisinde alınarak tedavi edilmelidir.İshalin tedavisi ayaktan ve yatarak olmak üzere iki şekilde yapılır.Hafif ishallerde ayaktan antibiyotik tedavisi,ağır ishal vakalarında ise yatırılarak tedavi olmak gerekir.Sağlıklı günler dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.