Maltepe Escort

Hamilelikte Kendinizi Daha İyi Hissetmenin Yolları

Hamilelikte salgılanan hormonlar fiziki değişimlerle birlikte duygusal dalgalanmalara da neden olur. Hamileliğin özellikle ilk aylarında duygu patlamaları sıkça yaşanır. Peki, hamileyken nasıl iyi hissedilebilir? Yapılacak ufak değişimler iyi hissetmeye yardımcı olacaktır. İşte, bunlardan bazıları:

*Fazla sıcak su olmamasına dikkat ederek sık banyo yapmak hamilelikte iyi hissetmeye yardımcıdır.

*Hamilelikte sıkça yaşanan sorunlardan birisi olan diş eti problemleri için düzenli diş bakımı yapılmalıdır. Üstelik diş bakımı hamilelikte iyi hissetmeye de yardımcı olur.

*Hamilelikte östrojen hormonu etkisiyle saçlar ve vücut, yüz kılları çok çabuk uzar. Saç bakımı da hamilenin kendi iyi hissetmesini sağlayan bir diğer yöntemdir.

*Hamilelikte çabuk ve sert uzayan, kolay kırılan tırnaklar için de tırnak bakımı önerilir.

*Bazı kadınlar hamilelikte ciltlerinin yağlı, lekeli olmasından şikayet eder. Cilt sorunlarını gidermek için cilt bakımı yapılabilir. Fazla ve hızlı kilo alma durumunda da ciltte çatlaklar meydana gelebilir. Bunu önleyebilmek için kilo alımına dikkat edilmeli, çatlak önleyici ürünler kullanmalı ve düzenli egzersiz yapılmalıdır.

*Hamilelikte rahatlamanın ve iyi hissetmenin en etkili yöntemi de hiç şüphesiz solunum egzersizleridir. Bunun için de yoga, masaj, müzik dinlemek, banyo yapmak gibi gevşemeye yardımcı yöntemlerden yardım alınabilir.

*Hamilelikte dinlenme ve uyumak da iyi hissetmenin yollarıdır. Genellikle hamileliğin ilk ve son aylarında uyku sorunları sıkça yaşanır. Uyku öncesi ılık duş almak, bir bardak süt içmek ve kitap okumak uykuya geçişi kolaylaştıracaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.