Maltepe Escort

Hamilelikte Kozmetik Ürünü Seçimi

Hormon değerlerindeki değişim, ciltte oluşan lekeler, kilo değişimleri, vücudun su tutuşundaki artış, hamilelik dönemini kişisel bakıma en çok ihtiyaç durulan dönemlerden biri haline getirir. Yaşadığınız bu sürekli değişim sürecinde gerek makyaj malzemelerinde, gerekse kullandığınız günlük bakım ürünlerinin seçiminde daha dikkatli davranmanız gerekir.

Önceden kullandığınız makyaj malzemelerinin bir kısmını da kullanmaya devam edebilirsiniz. Elbette içindekilere bakarak. Hamilelik döneminde makyaj yapmanın tümüyle yanlış ya da yasak olduğu doğru değildir. Kendinizi iyi hissetmek için makyaj yaparken, hamilelikte seçeceğiniz kozmetik ürünlerinde olmaması gereken içeriklerin başlıcalarına bu yazımızda yer veriyoruz;

Paraben; Kozmetik ürünlerinin raf ömürlerini uzatmakta kullanılan paraben, kanser türlerinin başlıcalarıyla ilgilidir. Hormon dengesinde değişikliklere yol açan parabenin, anne karnındaki bebeğe zarar verdiği genel olarak kabul görümüştür. Paraben içeren ürünlerden hamilelik döneminde kaçınmanız gerekmektedir.

Metilbenzen; Tırnak ürünlerinde kullanılan metilbenzenin toksiyeteye sebep olduğu bilinmektedir. Yaşadığınız değişim sürecinde bağışıklık sisteminizi bu tür olumsuz etkilere maruz bırakmamak için, metilbenzen içeren ürünlerden uzak durmanız yerinde olacaktır.

Ftalatlar; Oje ve parfüm gibi ürünlerin içeriğinde sıkça kullanılan ftalatların temel özelliği ürünlerin raf ömürlerini uzatmaktır. Ayrıca plastikleştirme özelliğinden dolayı ojelerin hemen hepsinde başvurulan bir üründür. Toksisite birikimi oluşturan kimyasallar arasında yer alan ftalatlardan dolayısıyla tırnak cilalarından hamilelik süresince uzak durmalısınız.

Formaldehitler; Kanser ve gelişimsel zehirlenmenin kaynağı sayabileceğimiz formaldehitler saç bakım ürünlerinin büyük bir kısmında kullanılır. Doğal saç bakım ürünleri kullanmak sizin pek çok riskten uzaklaştıracaktır.

P-feniledediyamin; Özellikle saç boyalarında ve diğer saç bakım ürünlerinde kullanılan p-feniledediyamin de reprodüktif  ve gelişimsel zehirlenmelere sebep olan ve kansere yol açan maddelerdendir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.