Maltepe Escort

Hamilelikte Meditasyon Yapmanın Faydaları

Kimi zaman stresli, ağrılı, hormonların sürekli değiştiği, yorucu bir dönem olsa da, içinizde, bir başka canlının, yeni bir  hayatın olduğunu bilmek, hamileliği eşsiz bir tecrübeye dönüştürür.

Hamileliğin beraberinde getirdiği, sıkıntı veren, hayatınızı zorlaştıran etkilere karşı vücudunuzu önceden hazırlamaya başlamanız gerekir. Aynı zamanda hamilelikle birlikte değişimlere uyum sağlamak için, sizin de yaşam tarzınıza ufak dokunuşlar yapmanız gerekebilir.

Hamilelikte Ruh Hali Değişiklikleri

Hamileliği en çekilmez yapanların başında değişen ruh halleri gelir. Bir anda çok hareketli herşeye yetişmeye çalışan bir anne adayının, dakikalar için mutsuz, yorgun bir ruh haline bürünmesi, hamilelikte gayet normal bir durum. Oldukça doğal olan bu ruh hali değişimlerine direnmenin bir anlamı da yok. Sadece normal olduklarını kabullenmek ve üstünde durmamak yapabileceğiniz şeyler.

Bu geçişleri normal kabul ederek, doğal olanla uyum sağlamak için meditasyon gibi, gevşetici, rahatlatıcı tekniklerle, kendinizi rahatlatmanız da diğer bir yöntem.

Hamilelikte Neden Meditasyon Yapmalıyım?

Bebek bekleyen annelerin hamilelik süreci ile çok fazla korkusu vardır. Doğumun kendisinden, bebeğin sağlığından ve hamilelik sürecini doğru geçiriyor olmaktan korkarlar. Bu endişelere ek olarak kaygılar, sabah bulantıları, baş dönmesi, kabızlık, kilo artışı, kalpte yanmalar gibi pek çok rahatsızlık baş gösterir.

Bu tip rahatsızlıklarla baş etmede, başarısı kanıtlanmış olan meditasyon, hamilelik sürecini daha rahat geçirmenizi sağlar.

Hamilelikte Meditasyon Yapmanın Faydaları

  • Huzurlu olmanızı sağlar.
  • Uykunuzun daha iyi ve kaliteli olmasını sağlar.
  • Omuz ve sırt gerginliğini giderir.
  • Daha iyi odaklanma ve konsantrasyon becerisi kazandırır, bu yönüyle doğum sırasında size yardımcı olur.
  • Günlük yaşamın bir parçası haline getirebildiğinizde yaşam kalitenizi artırır.
  • Hamilelikte sıkça karşılaşılan tansiyon değişimlerini dengeler.
  • Ruhsal, fiziksel, zihinsel uyumu yakalamanızı sağlar.
  • Hormonların dengede seyretmesine yardımcı olur, salgı bezlerinin sağlıklı çalışmasını sağlar.
  • Enerjinizi yükseltir, zinde ve iyi hissetmenizi sağlar.

Sizin için faydalı olduğuna karar verdiyseniz, hamilelikte meditasyon nasıl yapılır yazımızı okuyarak, daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.