Maltepe Escort

Hamilelikte Mide Bulanmasına Bitkisel Çözümler

Hamilelik sürecinde anne adayları sık sık mide bulantısı sorunu yaşamakatadır. Hamilelikte mide bulantısının en büyük nedeni hormonlarda yaşanan değişikliklerdir. Hormonlar dışında anne karnında gelişimine devam eden bebek mide kaslarına baskı yapmak suretiyle de bulantıya neden olabilmektedir. Bazı gebelerde mide bulantısı o kadar şiddetli seyreder ki, yemek yiyememe, kilo kaybı gibi anne sağlığını tehlikeye atacak durumlar ortaya çıkabilmektedir. Sözü edilen ciddi sağlık problemlerinin yaşanmaması için bulantı konusuna bitkisel çözüm yolları aramak en doğru yaklaşım olacaktır, çünkü hamilelikte ilaç kullanmak kısıtlıdır. Agucuk.net ekibi olarak en etkili hamilelikte mide bulanmasına bitkisel çözümler isimli bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyor, işe yarayacağının garantisini veriyoruz.

Çeşitli Bitki Çayları: Özellikle ferahlatıcı, aromatik ve kokusu iç açıcı olan bitkilerin koku hassasiyetini önleyerek mide bulantısını önleme ve tedavi etme özelliği bulunmaktadır. Mide bulantısını engellemek ve koku hassiyetini kırarak rahatlamak isteyen hamileler doktorlarına da başvurarak zencefil, nane limon, papatya, ahududu, tarçın, rezene, kimyon ve anason gibi bitki çaylarını kullanabilirler.

hamilelikte-mide-bulantisina-bitkisel-cozumler-bitki-caylari-zencefil

hamilelikte-mide-bulantisina-bitkisel-cozumler-bitki-caylari-zencefil

Kekik ve Lavanta: Yine bu bitkisel ürünler de koku hassiyetini ortadan kaldırarak bulantıyı engelleyen bitkisel çözümler arasında yer almaktadır. Bir miktar aktardan aldığınız lavanta ve kekiği sıcak suyun içine atarak demlendirin. Ardından içine birkaç damla da limon sıkarak çay olarak tüketin.

hamilelikte-mide-bulantisina-bitkisel-cozumler-kekik-lavanta

hamilelikte-mide-bulantisina-bitkisel-cozumler-kekik-lavanta

Soğan Suyu: Aromatik bitki ve bitki çaylarının dışında soğan çok farklı bir etki mekanizmasıyla mide bulantısını engeller. Soğanın antimikrobiyal etkisi sayesinde mide problemlerini tedavi ederek bulantıyı yok etmektedir. Bunun için soğan rendesini bir tülbentten geçirerek suyunu çıkarın. Bu suya bir miktar zencefil rendeleyerek tüketin.

hamilelikte-mide-bulantisina-bitkisel-cozumler-sogan-suyu

hamilelikte-mide-bulantisina-bitkisel-cozumler-sogan-suyu

Ayrıca konuyla ilgili olarak ‘Hamilelikte mide bulantısını azaltmanın yolları’ isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.