Maltepe Escort

 

Bilim insanları, hamilelik sürecinde multivitamin kullanımının, bütünüyle para israfı olduğunu söylüyor.

Bilim insanlarına göre, anne adaylarının bir çocuğunun bunlara ihtiyacı yok.

Araştırma, İlaç ve Terapi Bülteni dergisinde yayınlanmış ve hamile kadınlarda vitaminlerin etkisi incelenmiş. Sonuç ise vitaminlerin çoğunlukla fark yaratmadığı yönünde.

Araştırmacılara göre en büyük farkı folik asit yaratıyor.Eğer günde 400 mikrogram kullanılırsa bebekte nöral tüp bozukluklarına karşı koruma sağlayabiliyor.

D ve A Vitaminleri

Yine araştırmalar sonucu, günde 10 mikrogram D vitamininin, anne ve bebekte kemik sağlığı açısından önemli olduğu da tespit edilmiş. Hamilelik sürecinde A vitamini ise tehlikeli olabiliyormuş; araştırmacılar fazlasının bebeğe zarar verdiğini dile getiriyor.

Üretici Firma Baskısı

Vitamin üreticisi firmalar, kadınların yeterli beslenemediklerini söyleyerek onları ürünlerini kullanmaya teşvik ediyor.

Araştırmacılara göre bu pazarlama yöntemi, bebeklerine sağlıklı bir hayat sunmak için çabalayan anne adaylarının üzerinde baskı yaratıyor.

Kraliyet Ebeler Akademisi’nden Janet Fyle:

“Tüm hamilelere tavsiye edilen tek takviye, nisbeten ucuza edinebileceğiniz folik asit ve D vitaminidir.” diyor ve ekliyor:

“Biz hamile olan ya da hamile kalmaya çalışan kadınlara taze meyve ve sebze dahil sağlıklı, çeşitli bir beslenme ve folik asit öneriyoruz.”

“Ayrıca kadınların ‘iki kişilik’ yemesine de gerek yok. Bu tamamen bir efsane.”

 

Kaynak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.