Maltepe Escort

Hamilelikte Ne Kadar Su İçmeliyim?

Yorucu bir gün geçirdiğinizde susuzluktan öldüğünüzü hissettiğiniz zamanları bilirsiniz, hamilelik bütünüyle böyle bir dönemdir. Gün içinde beslenmenize, gerekli besinleri tükettiğinize ve en önemlisi yeteri kadar sıvı tükettiğinize dikkat etmeniz gerekir.

Hamilelikte Su İçmek Neden Önemlidir ?

Su sağlıklı bir hayat sürdürmek için zorunluluktur. Zinde ve sağlıklı kalmak içini düzenli olarak günde 8 bardak su tüketmeniz gerekir.

Hamilelik sırasında beslenmeniz ve metabolizmanızın çalışma şekli değişir. Bu durum daha fazla sıvı almanızı, daha fazla su içmenizi gerektirir. Tüketmeniz gereken su miktarı da artar, hamile olduğunuz süre içinde günlük olarak 10-12 bardak su içmeniz gerekir.

Artık bir bebek taşıdığınız için vücudunuzu su ihtiyacı katlanır, tükettiğiniz su sizin için olduğu kadar bebeğiniz için de gereklidir.

Hamilelikte Su İçmenin 5 Öne Çıkan Faydası 

Eğer gün içinde yeterli miktarda su içmekte zorlanan annelerden biriyseniz, su içmenin neden önemli olduğunu ve hamilelik boyunca içtiğiniz suyun faydalarını size birkaç madde ile hatırlatmak isteriz.

  • Besinlerin İletimi 

Önerilen diyetleri uygulamanız tek başına yeterli olmaz. Bebeğinizin tükettiğiniz besinlerden maksimum düzeyde faydalanabilmesi için yeterli miktarda su içmeniz gerekir.

  • Toksinlerin Dışarı Atılması 

Hamile olduğunuz süre içinde tükettikleriniz de vücudun dışarı atması gereken toksinler de artar. Metabolizmanın çalışma hızı değiştiğinde oluşan kabızlığı önlemek açısından da hamilelik süresince içilmesi gereken su miktarına dikkat etmek gerekir.

  • Vücut Sıcaklığının Kontrolü 

Hamilelik çok soğuk bir ortamda kalmadığınız sürelerde fark edebileceğiniz bir vücut sıcaklığını da beraberinde getirir. Bu aynı zamanda sıvı kaybına ve nem kaybına yol açar. Yeterli miktarda su içtiğinizde vücut sıcaklığını kontrol edebilmeniz kolaylaşır.

  • Cildi İyileştirir 

Cilt problemlerini önlemenin en pratik yolu her zaman su tüketmektir. Yeterli miktarda su içildiğini cilt içten beslenir, susuz kalmaz ve parlaklığını yitirmez. Bu durum hamilelikte de aynıdır. Hatta hamilelikte döneminde susuz kalındığında, etkileri dışarıdan kolaylıkla gözlemlenebilir.

  • Şişkinliği ve Ödemi Önler 

Hamileliğin genelinde, vücudun farklı bölümlerinde ödem ve şişlik pek çok anne adayının şikayetidir. Yeterli miktarda sıvı alımı, sıvı ihtiyacının özellikle su ile karşılanması hamilelik süresince şişkinlik yaşanmasını önler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.