Maltepe Escort

Hamilelikte Normal Kabul Edilen Kanamalar

Kadınların düzenli olarak yaşadığı adet görmek olarak bilinen kanamalar hamileliğin başlangıcıyla, artık yumurta oluşmadığı için hamilelik süresince görülmez. Düzenli kanamaların kesilmesi bu nedenle bir hamilelik belirtisidir.

Bebek sahibi olmak isteyen kişilerin, tedavi aşamasında olanların ve henüz bir bebek getirmeye hazır olmayanların dikkatle takip ettiği birşeydir bu doğal işleyiş. Genelde doğru işaret olarak kabul edilse de, kişinin hamile olduğunu sanmasına ya da gebeliği geç farketmesine sebep olduğu da olur.

Normal Adet kanaması : 25-30+ günde bir gerçekleşen 3-7 gün arasında devam eden kanamalar normal kanamalardır. Düzenli olarak görmeye devam etmeniz, (rahmin anatomik yapısının farklı olmadığı, rahimle ilgili kist, yara vb. farklı rahatsızlıklarınız olmadığı sürece) hamile olmadığınız anlamına gelir.

Yerleşme Kanaması : Halk arasında üstüne görme olarak bilinen kanama, hamileliğin ilk aylarında, embriyonun rahme yerleşmesi sırasında oluşur. Miktar olarak azdır, rengi ve dokusu farklıdır. 2-3 gün gibi sürelerde lekelenmeler olarak görülür.

Nişan Kanaması : Doğuma sayılı gün/saatler kala görülen lekenmelerdir. Doğum yaklaşırken rahim ağzının genişlemeye başlamasıyla yaşanan değişimden kaynaklanır. Rahimdeki mukus tıkacının atılmasının bıraktığı lekedir.

Bunların dışında hamilelik süresince farklı renkte akıntılarla karşılaşılabilir. İdrar yolları enfeksiyonlarından kaynaklanan lekelere de özen gösterilmesi hem anne hem de bebeğin sağlığı açısından önemlidir. Lekenme şeklinde ve 3 günden az süren akıntılar hamilelikte normal kabul edilen kanamalardır. 3 günden fazla süren akıntılarla, leke olmaktan çıkıp kanamaya dönüşen ani akıntılarda en kısa süre içinde bir sağlık kurumuna başvurulması gerekir. Düşük tehlikesi olan anne adaylarının, lekelenmeleri gözden kaçırmamaları önemlidir.

Nadir durumlarda hamilelik süresince adet kanamalarının devam ettiği durumlar yaşanabildiği halk arasında bilinmektedir. Anne adayının rahminin çift rahim ya da tek rahim ağzı-çift rahim sahibi olması, hamilelik sonrasında yumurtanın gelişimine imkan verebilir ve düzenli adet görmeye devam edilebilir. Hamilelik şüphesi yaşandığında mutlaka testlerin ve tespit yapıldıktan sonra düzenli kontrollerin yapılması mutlaka ihmal edilmemelidir.

Evde yapılan testlerin başarı oranı yüksek olmasına rağmen uzman kontrolü şarttır. Dış gebelik yaşayan kadınlar da, gerek hormon değerlerinden gerekse psikolojik hazırlıklarından dolayı adet kesilmesi yaşarlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.