Maltepe Escort

Hamilelikte Su Çiçeği Hastalığı

Hamilelik döneminde normal olan dönemlerden daha fazla dikkatli olmak gerekir. Çünkü anne adaylarının sağlığı bebeğinin de sağlığı demektir. Bu bağlamda bakıldığı zaman bazı anne adaylarının hastalık geçirmesi çok endişeli olmasına da sebep olabilir. Özellikle suçiçeği gibi hastalıklar strese neden olabilmektedir.

Hamilelik döneminde geçirilen suçiçeği hastalığı, genel olarak bakıldığı zaman bulaşıcı bir hastalıktır denilebilir. Bu hastalık karındaki bebeği de etkileyebildiği için annelerin daha fazla dikkatli olması ve gereken tedaviyi alması gerekir. Geçmiş zamanlarda geçirmiş olduğunuz bir suçiçeği hastalığınız var ise de bu durumda bebeğinizin etkilenmesi çoğu zaman söz konusu değildir. Anne adayına geçmiş zaman içerisinde aşı yapılmış ise de bu durum yine geçerlidir. Genel olarak bulaşıcı bir hastalık olan suçiçeği hastalığı, hapşırırken ya da öksürürken bulaşan bir hastalıktır.

Gebelik dönemi içerisinde daha fazla dikkat edilmesi gereken bağışıklık sisteminizdir. Bu dönemde bağışıklığınız daha fazla hassaslaşır ve hastalıklara karşı da daha az direnebilirsiniz. Bu durumlarda belirtiler de önemsenmeli ve hastalık görüldüğünde doktora başvurulmalıdır. Öncelikle ateş ve eklem ağrıları ile başlayan hastalık daha sonra vücudun çeşitli yerlerinde kırmızı lekeler olarak görülmeye başlar. Bu lekeler bazı zamanlarda sivilceye de dönüşebilir. Döküntü de görülen belirtiler arasında yer almaktadır.

Eğer daha önce suçiçeği geçirmedi iseniz bebeğinizi tehlike bekleme olasılığı az da olsa vardır. Bu konuda dikkatli olmanız ve gereken kan testini de yaptırmanız faydalı olacaktır. Losyon kullanmanız bir tedavi olarak gösterilebilir. Bunun yanı sıra bazı ilaçlar verilebilir. Ancak hamilelik dönemi olduğu için doktorunuza danışmadan ilaç kullanmamanız gerekir. Yani suçiçeği görülüyor ya da şüpheniz var ise bu durumda doktora başvurmalısınız. Bu şüphe özellikle karın ve göğüs ağrısı, baş ağrısı, şiddetli döküntü gibi belirtilebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.