Maltepe Escort

Hamilelikte Su Gelmesi Neyin İşaretidir?

Hamilelikle birlikte anne adayının vajinal akıntılarında bir miktar artış yaşanması normaldir. Özellikle son aylarda bebeğin büyüyüyerek yaptığı bası, hamilelikte vajinal akıntının miktarını daha da artırabilir. Bu tür akıntılar hissedilmekle birlikte, su gelmiş hissi yaratmaz. Örneğin yatağı ıslatmaz.

Hamilelikte su gelmesi durumu ise idrar kaçırıldığı düşünülmesine sebep olacak kadar fazla miktarda akıntının olması durumudur. Hamile kadınların bacaklarından aşağı su boşaldığı hissini yaşadıkları, su gelmesi, doğum zamanı öncesi çok sık yaşanan bir durum değildir. Bu su ılık ve berraktır.

Hamilelikte Su Gelmesi Neyin İşaretidir?

Bebek bekleyen annelerin büyük bir kısmının bildiği üzere, hamilelikte suyun gelmesi doğumu başlatan süreci işaret eder. Su geldikten sonra doğuma kadar geçen süre değişkenlik gösterse de, bahsi geçen su amniyon kesesinden bırakılan sudur. Amniyon kesesi bebeğin anne karnında içinde bulunduğu, bebeği bakterilerden ve dış etkenlerden koruyan kesedir. Beklenen vakitte gelen su doğumun başladığını haber verir. Vaktinden önce geldiği gözlenirse, hamilelikle ilgili yolunda gitmeyen bir şeyler olduğu düşünülmelidir.

Hamilelikte Suyun Gelmesi Neyin Habercisidir?

Hamilelikte Su Gelmesi Neyin Habercisidir?

Doğum başlamadan ve su gelmeden önce hamile kadınların büyük bir kısmı sancı veya belirgin bir ağrı hissedebilirler. Sancılar doğum tarihi yaklaşırken sıklığını ve şiddetini artırabilir. Bazı durumlarda ise son saatlere kadar sancı hissedilmez, ancak gelen su ile doğumun yaklaştığı anlaşılır.

Hamilelikte nişan gelmesi” olarak halk arasında kullanımı yaygındır. Hamileliğin erken dönemlerinde su gelmesi durumunda ise, amniyon kesesinin zarar görmesi durumu söz konusudur. Düşükle sonlanan hamileliklerde ilk belirtilerden biri de yine suyun gelmesidir. Bu nedenle hamilelikte su gelmesi halinde, anne adayının en kısa süre içinde bir sağlık kuruluşuna ulaştırılması gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.