Maltepe Escort

Hamilelikte Turşu Yemek Faydalı Mı?

Hamilelikte beslenme konusunda en çok merak edilen konulardan bir tanesi de turşu yemektir. Hamile olan annelerin sıklıkla aşerdiği ve yemek istediği turşu faydalı mıdır? Gebeler turşu tüketmeli midir? Tüketim miktarları ne kadar olmalıdır? Hamilelikte turşu aşeren anne adayları bebeğinin cinsiyetini de öğrenebilir mi? İşte bu ilginç beslenme konusuyla ilgili tüm detaylar…

Hamilelik döneminde turşu tüketmek bilimsel yaklaşımla incelendiğinde aslında cinsiyeti belirmeye turşunun herhangi bir etkisi olmadığı kesin olarak anlaşılmaktadır. Turşu hamileler için oldukça faydalı bir besin olduğundan kesinlikle tüketilmesi gerekmektedir. Ancak, turşu yerken miktara çok dikkat edilmelidir. Aksi halde, gebe kadınlarda bazı sağlık problemlerine de neden olabilmektedir. Her şeyde olduğu gibi turşunun da azı yarar çoğu zarardır.

Turşu Yemenin Hamilelere Faydaları

Turşu zengin bir vitamin ve mineral kaynağıdır. İçeriğinde bulunan bu vitamin ve mineraller sayesinde hem anne sağlığı hem de bebek gelişimi olumlu etkilenmektedir. Bunun dışında turşunun içinde bulunan probiyotikler hamilelikte etkilenen bağırsak sağlığına çok yararlıdır. Turşu kalsiyum, potasyun ve K vitaminince çok zengindir.

Aşırı Turşu Tüketmenin Hamilelere Zararları

Turşunun zararı içeriğinde bulunan tuz miktarının fazla olmasından kaynaklanmaktadır. Tuzdan kaynaklı olarak sodyumun kanda artması hamilelere çok zararlı olmaktadır. Yüksek tansiyon sorunu da yine hamilelere çok zararlı olacaktır. Bu nedenle hamilelerin turşu mutlaka tüketmesi ancak aşırıya kaçmaması gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.