Maltepe Escort

Hamilelikte Uçuk Nasıl Geçer ?

Uçuk, içi su ile dolmuş kabarcıklar halinde başlayarak ağız içi ya da ağız dışında yayılmaya gösteren bulaşıcı virüstür. Uçuk çıkmadan önce kaşıntı, karıncalanma hissedilir. Ardından uçuk, kızarma halinde gerçekleşir ve içi su dolu kabarcık haline gelir. Uçuk kişilerin ortak kullandığı havlu, çatal, kaşık vb eşyalardan bulaşır. Uçuk olan kişiler, bulaşma riski olduğu için öpülmemelidir.

Hamilelerde uçuk, herpes simplex adı verilen virüsün cilt derisinin altında su dolu kese altında bulunan cilt sorunudur. Bu cilt sorunu, hamileleri etkileyen bir sorundur. Dudaklarda, ağızda, burunda kendini su dolu kabarcıklar olarak gösterir. Kabarcık sonraları kuruyarak düşer ve uçuğun yerinde leke oluşmasına neden olur.
Hamilelikte uçuk probleminin birçok nedeni vardır:

  • Hamilelik döneminde kadınlarda ciddi bağışıklık istemlerinden değişmeler yaşanır. Bazı gebelerin bağışıklık sistemleri artarken bazı gebelerde azalır. Bağışıklık sistemi azalan adaylarında uçuk sorunuyla çok fazla karşılaşılır. Ancak hamilelerde uçuk tedavisi bebeğe riski olduğu nedeniyle tedavisi yapılamamaktadır.
  • Diğer bir neden, hamilenin aşırı stres ve sinirlilik hali nedeniyle uçuk problemi görülür. Bu nedenle hamilelikte uçuk sorunuyla karşılaşmamak için stresli ortamlardan uzak durmak gerekir.

Hamilelerin uçuk tedavisi, zor olmaktadır. Uçuğun en büyük tehlikesi genital bölgede oluşan uçuklardır hamilelik dönemindeki bu uçuk soru bebeğe bulaşma tehlikesi vardır. Çünkü uçuk bebeğe bulaşması halinde bebek virüsten etkilenir ve uçuk bebek için risk faktörü taşır.

Uçuk tedavisinde, iki farklı tedavi uygulanabilir:
Ağız yoluyla tedavi, hamilelikte bebeğin etkilenmesi tehlikesi olduğu için bu yöntem uygulanmamaktadır.
Dışarıdan tedavi yöntemi hamilelerde uygulanan bir tedavi şeklidir. Bu yöntem uçuk olan bölgeye sürülen kremlerle olmaktadır. Tıbbi olarak üretilen bu kremler hamilelerde uçuk sorunu ortadan kaldıracak uygun bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi sayesinde bebek tedavinin olumsuz durumlardan etkilenmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.