Maltepe Escort

Hamilelikte Uyku Pozisyonları Nasıl Olmalı

Hamilelikte dikkat edilmesi gereken durumlardan biri de uyku pozisyonlarıdır. Annenin uyku sırasındaki kan akışını,böbrek fonksiyonlarını yada nefes alıp verişini düzenleyen yada buna ters gelen, sağlığınızı kötü etkileyen uyku pozisyonlarını araştırdık.

1)  Gebelikte sırtüstü yatmak İnferior vena cava isimli ana toplar damar sistemine baskı uygulamaktadır.

Bu venöz sistem kirli kanı bacaklardan kalbe geri getirir. Bu durumda fenalık hissi, zor nefes alma gibi şikayetler görülür.

g2

2) Hamilelikte yüzüstü yatmak da bebeğe baskı yapacağı için önerilmez.

Sleeping pregnant woman on bed

 

3) Gebelikte özellikle sol yan yatış önerilir. Sol yan yatışta bebeğe maksimum kan akışı sağlanır. Ayrıca annenin böbrek fonksiyonları da artar. Böbrek fonksiyon artması su tutulmasını azaltır. Ayrıca karaciğerin vücudumuzun sağ yanında olması nedeniyle, sol yan yatış karaciğer baskısını da azaltır.

g3

4) Erken gebelik döneminde ilk üç ay istediğiniz pozisyonda yatabilirsiniz. Fakat daha sonra sol yana yatmanız gerekmektedir. En rahat yatış şekli sol yana yatıp dizlerin karına çekildiği pozisyondur.

gb

Dizlerin arasına rahat ince bir yastık koymak konforu arttıracaktır. Yine bu arada sırtın yumuşak bir yastık- battaniye ile desteklenmesi önerilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.