Maltepe Escort

Hamileyken Çok Sıcak Suyla Banyo Yapmaktan Sakının

Hamilelik döneminde bayanların her konuda kendileri ve bebeklerine dikkat etmeleri, bu nedenle de günlük yaşamlarında çok dikkatli olmaları şart. Dikkat edilmesi gereken konuların bir tanesi de banyo. Evet, yanlış duymadınız banyo yaparken de çok dikkatli olmanız gerekiyor. Sadece banyoda gerekli güvenlik önlemlerini almakla da bitmiyor iş üstelik. Uzmanlar hamileleri çok sıcak suyla banyo yapmamaları, sauna gibi sıcak ortamlarda bulunmamaları konusunda uyarıyor.

hamilelikte-dus

hamilelikte-dus

Sıcak Suyla Neden Banyo Yapılmamalı?

Hamilelik döneminde banyoda fazla sıcağa maruz kalmak anne sağlığı ve bebek gelişimini riske atıyor. Çünkü fazla sıcağa maruz kalmaları anne adaylarının dolaşım ve tansiyon sistemini fazlasıyla etkiliyor. Hal böyle olunca da baygınlıklar yaşanabiliyor. Annenin baygınlık yaşaması sadece kendisini etkilemediği gibi bebeğe de geri dönüşümü olmayan zararlar verebiliyor. En önemlisi bebek anne karnında tansiyon düşmeleri ve baygınlık durumlarında kan akışı durduğu için oksijensiz kalarak doku hasarına uğrayabiliyor. Aynı zamanda bu oksijen yoksunluğu nedeniyle spastik ya da sakat bebekler doğuyor.

Banyo Suyu Ne Kadar Sıcak Olmalı?

Anne adaylarına öncelikle doktorlar kesinlikle sauna ve buhar odalarına gitmemelerini öneriyor. Bunun yanında banyo suyunuzun sıcaklığının 37 dereceyi asla aşmaması önemli. Tüm bu dikkat edici davranışlara rağmen hala daha banyo sırasında bunalan kişilerin havalandırmayı açarak banyo yapmaları ya da kötü olduklarında kapıyı açık bırakmaları öneriliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.