Maltepe Escort

Hamileyken Elektrikli Battaniye Kullanılabilir mi?

Modern elektrikli battaniyeler, kışın yaklaştığı şu günlerde zaman kaybetmeden, kolayca ısınmanın ekonomik bir yolu. Ancak bebek bekliyorsanız, hamileyken elektrikli battaniye kullanımının olası zararlarını gözden geçirmek gerekiyor.

İnsanların çoğu elektrikli battaniye kullanıldığında vücut sıcaklığının fazla artacağını, bunun da düşüğe sebep olacağını düşünür. Bazıları ise elektrikli battaniyenin yarattığı manyetik alanın bebeğe zarar verebileceğini ve düşüğe sepe olacağını düşünür.

Bu yazımızda, eğer elektrikli battaniye kullanmayı düşünüyorsanız ve hamileyseniz, bu kararı vermeden önce sahip olmanız gereken bazı bilgilere yer vereceğiz.

Son zamanlarda yapılan araştırmalar elektrikli battaniyenin ürettiği ısının düşük riski oluşturacak seviyelere ulaşmadığı yönünde bilgi veriyor. Düşük riskinin oluşabilmesi için vücut sıcaklığının 39 santigrat derece ve üstüne çıkması gerekiyor.

Modern elektrikli battaniyelerde ısı güvenliği sistemi olduğu için, ısının fazla artması ya da battaniye açıkken uyuyakalmanız gibi riskler minimum düzeyde.

Elektrikli battaniyenin yarattığı elektromanyetik alan ile ilgili yapılan gözlemlerin sonuçları ise kişilere ve kullandıkları ısı aralıklarına göre değişiyor. Yüksek sıcaklıkta ve sürekli elektrikli battaniye kullanan anne adaylarında, özellikle ilk 7 haftada düşük riskinin daha fazla olduğunu belirtilmiş.

Düşük derecelerde ve daha kısa süre elektrikli battaniye kullanan hamile kadınlarda ise herhangi bir olumsuz bulgu edinilmemiş. Ancak elektromanyetik alanın anne karnında bebeğe etkilerinin gözlemlenmesi fazlasıyla detaylı bir inceleme gerektirdiği için, bu sonucu yorumlamak biraz size kalmış.

Bebek bekleyen annelerin elektrikli battaniye kullanımı ile ilgili doktorların görüşü ise olumsuz. Özellikle ilk 7 haftada kesinlikle elektrikli battaniye kullanımı önerilmilyor. Sonrasında düşük riski azaldığı için, düşük ısılarda kullanımı anne adayının tercihine bıraksalar da, hamileliği son ayında elektrikli battaniye kullanılmaması gereken bir periyod. Son ayda doğum kesesinin zarar göremesi ve erken doğum riski oluşturacağı için alternatif ısınma yöntemlerini değerlendirmeniz öneriliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.