Maltepe Escort

Harika Bir Baba Olma Yolunda 5 Adım

Hepimizin içinde iyi ebeveyn olma arzusu vardır.

 

Çoğu zaman bunun yollarını bilemeyebiliriz. Veya ne kadar iyi olduğunuzu düşünürseniz düşünün, atladığınız kurallar olabilir. Süper bir baba olmak için uygulamanız gereken beş kural var.

1 Onların diliyle sevginizi belli etmelisiniz

Çocuklarınız sevgiyi farklı şekillerde anlıyor. Sevginizi onlara sık sık belli etmelisiniz yada dile getirmelisiniz. Sizin tarafınızdan değer gördüklerini, sevildiklerini anlamaları kaliteli bir yaşam sürmeleri için çok önemlidir.

2 Kurallar oluşturup onlara uymalısınız

Başarılı ve tutarlı bir çocuk yetiştirmek için eğlenmek ve sıkı bağlar kurmak yeterli değildir. Çocuklarınıza değerler kazandırmalı ve sorumluluk aşımalısınız.

Birtakım aile kuralları oluşturun ve çocuğunuzun onlara uymasını beklemekle yetinmeyin, siz de uyun.

3 Şımartmamalısınız

Çocuklarınıza her istediklerini vermekle iyi bir şey yaptığınızı düşünmeyin. Bir baba olarak onu gerçek hayata bağlamak istiyorsanız bu alışkanlığınızdan kurtulun. Eğer her arzusunu tatmin ederseniz sabırlı olmayı yada bir şeyleri elde edebilmek için çaba göstermeyi asla öğrenemeyecek ve hep size bağımlı kalacaktır.

4 Çocuğunuzla konuşmalısınız

Süper bir baba olmanın en önemli kurallarından biri çocuğunuzla iletişim halinde olmak, onunla diyalog kurmaktır. Birlikte televizyon izleyip, internette dolanmak, video oyunları oynamak yerine onlarla bol bol konuşun, sohbet edin. Onunla sohbet etmeniz çocuğunuzun eleştiriye açık ve gelişime duyarlı bir birey olmasını sağlayacaktır.

5 Baş başa vakit geçirmelisiniz

Aile olarak sık sık vakit geçiriyor olabilirsiniz ama başarılı bir baba çocuğuyla baş başa vakit geçirmeli, çocuğuyla kendisine özel oyunlar geliştirmeli, korkuları, başarıları, sevinçleriyle ilgili kendilerine ayırdıkları zaman diliminde konuşmalıdır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.