Maltepe Escort

Hoş Bir Bebek Şekeri Kutusu Yapımı

Bebek şekeri modelleri bebeğiniz doğduğunda, diş buğdayı partisinde, baby shower partisinde, doğum günü kutlamalarında ve bebek mevlütünde davetlileri mutlu etmek ve bebekten bir hatıra kalmasını sağlamak için ikram edilmektedir. Piyasada birçok bebek şekeri modeli bulunmasına rağmen hem kendi hayal güçlerini geliştirmek hem de ekonomi yapmak için anneler bebekleri için kendileri şeker kutusu yapmakta ve süslemektedir. Hatta hamilelik döneminde vakit geçirmek için bebek şekeri kutusu yapmak ve süslemek en güzel hobilerden birisi olabilir. Sizler için örnek olarak şık bir kutu yapımını göstereceğiz. Siz farklı tasarımlar da yapabilirsiniz.

hos-bir-bebek-sekeri-kutusu-yapimi

hos-bir-bebek-sekeri-kutusu-yapim

Akide Şekeri Şeklinde Kutuların Yapılışı

Öncelikle kendi zevkinize göre en az 2 renk renkli fon kartonu seçin. Daha sonra bu renkli fon kartonunu 22 cm X 21.5 cm boyutlarında dikdörtgen şekilde kesin. Ardından resimde görüldüğü gibi üzerine eşit büyüklükte dikdörtgenler çizin ve kartonun her iki köşesinde çizgilerin kesişim noktasından baklava şeklinde şekiller çıkarın.

bebek-seker-kutusu-yapimi-1

Ardından çizgilerinden hafifçe katladığınız kutunun uç kısımlarına bant yapıştırarak uçlarından tuttun. Sonra yine şekilde gördüğünüz gibi şekle kutu formunu verin.

bebek-seker-kutusu-yapimi-2

Desenli el işi kağıdıyla gövdeyi, kurdelelerle de içine şeker doldurduğunuz şeker kutusunun ağzını kapatarak süslemeyi ihmal etmeyin.

bebek-seker-kutusu-yapimi-3

Böylece kişi sayısına göre bebek şekeri oluşturabilirsiniz. Desenli el işi kağıdı yerine desenli kumaşlarla da süsleyebilirsiniz. Kendi zevkinize göre farklı tasarımlar yapmanız mümkün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.