Maltepe Escort

Kilo ve Şişmanlık Hamile Kalmayı Engeller mi ?

Hamilelik adeti düzenli olan kadınlarda yumurtlama döneminde meydana gelir. Yumurtlama dönemlerinde döllenme gerçekleşir. Ancak hamile kalmayı engelleyen bazı durumlar bulunur. Bunlar arasında genetik, kalıtımsal hastalıklar, yaş, adet düzensizliği, doğum kontrol yöntemleri, stres sayılabilir. Ayrıca kilo da hamile kalmaya engel olabilen bir faktördür. Aşırı kilonun yanı sıra çok zayıf olmak da hamile kalmaya engel olabilmektedir. Çünkü her iki durumda da kadında ovulasyon süreci olumsuz etkilenmektedir.

Hamilelikte fazla kilo alımı ve aşırı kilolu olmak doğum sürecini de etkiler. Hamile kalmayı kolaylaştırmanın yollarından birisi de ideal kiloda olmaktır. Fazla kilo adet düzensizliğine ve yumurtlamada sıkıntılara yol açar. Ayrıca kilolu kadınlarda cinsel isteksizlik ve ilişki sıklığında azalma da görülür. Kilolu olmak hamilelik şekeri, hipertansiyon, idrar yolu enfeksiyonu, ölü doğum gibi sorunlara da sebep olmaktadır. Bazen aşırı kilo doğum sonrasında kanama fazlalığına ve rahim yaralarına da yol açar.

Şişman olmanın hamileliğe etkisi olmaması için, hamile kalmadan önce fazla kilolardan kurtulmak gerekir. Az yağlı, lifli diyetle beslenerek, egzersiz yapmak kilo vermeyi kolaylaştırır. Beslenmede C ve E vitamini başta olmak üzere vücut için ihtiyaç duyulan vitamin ve minerallerin de alınmasına dikkat edilmelidir. Yağlı, şekerli, hamurişi besinlerden, kafeinli içeceklerden uzak durulmalıdır. Hamile kalmak için ideal kiloya ulaşmada sağlıklı diyet yapmak önemlidir. Bu yüzden mutlaka bir uzmandan yardım alınmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.