Maltepe Escort

Kış Ayları İçin Cilt Bakım Önerileri

Kış aylarının geldiği şu günlerde bayanların güzellik ve bakım konularında yaptıkları uygulamalarda da farklılıklar gerekmektedir. Çünkü yazın yapılması gereken bakım ile kış aylarında cildin ihtiyaçları normal olarak farklıdır. Peki, anneler kış aylarında nasıl bakım yapmalısınız? İşte en işe yarar öneriler…

Kış aylarında ciltlerin en önemli sorunu kuruma ve çatlamalardır. Bunlar soğuk havanın yıkıcı etkisinin yanında cildin nemsiz kalmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle kış aylarında cildin doğru şekilde ve doğru ürünlerle nemlendirilmesi büyük önem taşımaktadır. Kış aylarında sadece yüzünüz değil vücudunuz için de nemlendiriciler şarttır. Bunun dışında kış güneşinin cilt üzerindeki zararlı etkilerinden korunmak için dışarı çıkarken düşük faktörlü bir güneş koruyucu losyon tercih edilebilir.

Nemlendirme için en etkili ürünlerin yağlar olduğunu belirtmek isterim. Eğer doğal çözümlerden yana tercihinizi kullanmak istiyorsanız zeytinyağı ya da kayısı yağını tercih etmenizi öneririm. Cildinizi besleyecek besinlerle beslenmek, sigara alkol gibi zararlı ürünler kullanmamak da çok önemlidir. Cilt güzelliği kadar sağlığını da korumak için makyaj malzemelerinizin kullanım süresinin geçmemiş olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde bu malzemeler kış soğuklarıyla da birleşerek olması gerekenden çok daha fazla cildinize zarar verecektir. Hatta çok hassas ciltlerde yaralanmalara bile sebebiyet vermektedir. Son olarak, cildinizin temizlenmesi için kış aylarında çok sık peelingi tercih etmemenizi öneririm. Çünkü peeling zaten hassas olan cildinize kış aylarında zarar verecektir. 2 haftada bir peeling yapmanız yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.