Maltepe Escort

Kış Aylarında Bebekler Nasıl Giydirilmeli?

Bebeklerin henüz vücutlarında bir yağ tabakası oluşmamıştır. Bu nedenle soğuktan çok çabuk etkilenirler ve hasta olabilirler. Bebekleri ve küçük çocukları kış aylarında nasıl giydirmek gerekiyor bebek giyim bölümümüzden bugün sizler için açıklıyoruz.

Öncelikle bebeğinizi soğuk günlerde eve hapsetmenin çözüm olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Ancak, dışarı çıkarken mutlaka vücut ısısını belli bir derecede tutmalısınız. Bunun için de bebeğinizi nasıl giydirmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Kat kat giydirme metodu bebekler için çok uygundur. Çünkü tek parça olarak kalın bir kıyafet giydirildiğinde bebekler sıcak ortamlarda terlemekte soğuk ortamda da üşüyerek hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Katlı giydirme metodunda sıcak ortamlarda bir kat çıkarılarak terle soğu tehlikesinin önüne geçilebilmektedir.

Bebeğinizi giydirmeye zıbınla başlayın. Bu bir iç çamaşırı gibi çok koruyucu olacaktır. Zıbın üzerine uzun kollu badi, onun üzerine de kalın tulumlardan giydirmelisiniz. Çok soğuklarda üzerine mutlaka yelek ya da örgü ceket giydirilerek daha da soğuktan koruyucu hale getirmelisiniz. Ellerine eldiven, ayaklarına da çorap ve patik giydirerek koruyun. Ardından evdeyseniz bebeği ince bir battaniyeye, dışarı çıkıyorsanız da kalın bir battaniyeye sarın ve ayrıca ana kucağına da alarak bir kat daha koruyucu hale getirin.

Bebeğinizin kıyafetlerinin kış yaz her zaman pamuklu kumaşlardan yapılmış olmasına dikkat edin. Bunun dışında çok sıkmayan ve ona sıkıntı yapmayacak rahat kıyafetler olmalıdır. Çok bol kıyafetler de çocuğun rahat hareket etmesine engel olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.