Maltepe Escort

Kış Hamilelerine Sağlıklı Öneriler

Kış mevsiminin gelmeye başlamasıyla birlikte yaşam alışkanlıklarımız da doğal olarak değişip kışa uygun hale gelmeye başladı. En basit örneği kış beslenme düzenine geçiliyor ve gardroplara da kışa uygun kıyafetler çıkarılıyor. Aynı değişim özel bir dönem için hamileler için de geçerli. Hatta hamilelik oldukça hassas bir konu olduğu için daha özen gösterilmesi gerekiyor. İşte siz kış hamilelerine sağlıklı öneriler. Bu önerilere uymanız hem sizin hem de bebeğinizin sağlığını garanti altına alacak.

Kış Hamileleri Ne Yemeli?

Hamilelik dönemi kış aylarına gelen bayanlar havaların soğuk etkisinden korunmak için beslenme konusuna oldukça fazla dikkat etmelidir. Öyle ki, hem hayvansal hem de bitkisel proteinleri almak soğuğa drenci sağlamasının yanında bebek için de önemlidir. Diğer yandan, mevsime göre beslenmek yani kış sebzelerini zamanında tüketmenin hamileler için faydaları büyüktür. Kış sebzelerinin lifli yiyeceklerden oluşması da yine sağlık açısından kış hamilelerinin önemli bir avantajıdır. Son olarak kış hamilelerine beslenme önerisi C vitaminince zengin beslenmeleridir. Soğuk havalarda gripten korumakla kalmaz direnci de bir hayli güçlendirir.

kis-hamilelerine-saglikli-oneriler

kis-hamilelerine-saglikli-oneriler

Kış Hamileleri Nelere Dikkat Etmeli?

  • Öncelikle kış mevsiminde soğuktan korunmak en önemli konu olduğundan kalın ve sıkı giysiler tercih edilmektedir. Ancak sıkı giysiler eğer sentetik ve naylonlu kumaşlardan üretilmişse mantardan tutun da terlemeye bağlı birçok rahatsızlığa neden olmaktadır. Bu nedenle kış hamilelerinin yünlü, pamuklu, deri gibi malzemeleri tercih etmeleri ve sıkı tayt pantolon gibi giysilerden kaçınması gerekmektedir.
  • Hamilelikte oldukça önemli olan D vitamini ihtiyacını karşılamak güneşten yararlanmanın az olduğu kış günlerinde zorlaşmaktadır. Ancak günde 1 saat yürümeniz bu vitaminin bir kısmını almanız için yeterli olacaktır.
  • Kış hastalıklarının başında gelen nezle, grip gibi enfeksiyonlar kapalı alanlarda daha fazla yayılma imkanı bulmaktadır. Bu nedenle hamileler uzun süre kapalı ve kalabalık ortamlarda bulunmamalıdır.
  • Yine bu aylarda hastalıklar yaygın olduğundan hamilelerin sık öpüşmekten ve diğer insanlarla çok temas etmekten kaçınması önerilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.