Maltepe Escort

Kışın Bebek Nasıl Giydirilmeli ?

Kışın doğan bebekler için anne ve babalar genelde hastalanacakları konusunda endişe duyarlar. Çünkü kış mevsimi hastalık açısından en savunmasız ve riskli dönemdir. Güneşten yeterince yararlanamamaları, erişkin bir insana göre çok kolay ve çabuk hastalanabilmeleri düşünüldüğünde pek de haksız sayılmazlar. Bu endişe neticesinde anne ve babalar çocuklarını kalın kıyafetlerle korumaya ve ısı kaybını engellemeye çalışmaktadırlar. Peki bebeğimizi soğuktan nasıl koruruz? Öncelikle bebeğin giysilerinin yüzde yüz pamuklu olmasına dikkat etmeli,sentetik kumaşlardan kaçınılmalıdır. Dikkat edilmesi gereken bir başka husus ,kalın bir kıyafet yerine üst üste ince kıyafetlerin giydirilmesidir. Ayrıca kıyafetin yumuşak ve vücudu tamamen sarmasına dikkat edilmelidir. Çok küçük veya büyük giysiler giydirmek de doğru değildir .

Üst üste giydirilen kıyafetlerin arasındaki hava tabakası bebeği üşütmeyecek ,sıcaklık arttığında veya azaldığında giysi sayısı da orantılı olarak artacak veya azalacak ; anne için daha pratik olacaktır. Kalın kıyafetler bebeğe ağırlık vermekle ve bunaltmakla kalmayacak , istenilen koruma gerçekleşmeyecektir . Dışarı çıkıldığında ise yün bir kaban veya tulum giydirilebilir . Aynı zamanda bebek ısıyı başından kaybetmeye başladığı için mutlaka pamuklu, sıkmayan ve kulakları kapatan bir bere ile elleri-ayakları korumak için ise eldivenler ve patikler, yürüyen bebekler için ayakkabılar tercih edilmelidir.

Bebek arabası kullanılıyorsa arabayı çevreleyen bir koruyucu ile bebeği saran bir battaniye gereklidir. Bebeğin açıkta kalan yüzü içinse üzerinden nefes alabileceği bir atkı yeterli olacaktır . Son olarak kış güneşinin cildine zarar vermesi ihtimali göz önünde bulundurularak bir miktar kimyasal madde içermeyen güneş kremlerinden veya saf zeytinyağından faydalanılabilir. Bilinçli bir şekilde bebeğin soğuktan korunduğuna emin olunduktan sonra sık sık temiz hava alması için dışarı çıkarılması ,güneşli havalarda gezdirilmesi sağlığı açısından oldukça önemlidir .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.